8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۴:۴۳:۰۰
کد مطلب:  1022803
مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش:
بوشهر از استان های پیشرو در اجرای طرح نهضت حفظ قرآن کریم است

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بوشهر استان پیشتاز در اجرای نهضت حفظ قرآن کریم است، گفت: این استان ولایتمدار بیش از سهمیه ابلاغی ده درصدی، موفق به تربیت حافظ شده است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، محمدرضا مسیب زاده ظهر امروز در کارگروه کیفیت بخشی به فعالیت های قرآنی، عترت و نماز در بوشهر اظهار داشت: هدف از برگزاری گردهمایی یک روزه هیات اندیشه ورز در قالب کارگروهی با حضور روسای ادارات قرآنی ادارات کل استان­های بوشهر، هرمزگان، یزد،کهگیلویه و بویراحمد، کرمان و فارس، کیفیت بخشی و کیفیت سنجی به فعالیت های فعالیت های اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش است.

وی با اشاره به اینکه فعالیت های حوزه قرآن، نماز و عترت باید از دل مدارس بجوشد، افزود: مدارس نباید انتظار داشته باشند که فعالیت های این حوزه از وزارتخانه به آنها ابلاغ و دیکته شود بلکه با حضور نیروهای ارزشی باید فعالیت های خودجوش در مدارس انجام شود.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اجلاسیه نماز که با عنوان نماز و مدرسه نام‌گذاری شده است اضافه کرد: تاکنون ۳۲ پیش اجلاسیه استانی و ۷۸۰ پیش اجلاسیه در مناطق آموزشی در سراسر کشور برگزار شده‌است.

وی همچنین از طرح حفظ جزء سی به عنوان یکی دیگر از برنامه های حوزه قرآن اعلام کرده افزود: ۲میلیون و ۳۰۰هزار دانش‌آموز و ۵۰۰هزار فرهنگی در این طرح شرکت کردند.

مسیب‌زاده ادامه داد: تقویت، سازماندهی و توسعه 35 هزار هیات مذهبی دانش آموزی، اجرای طرح های امام شناسی و مصباح الهدی از محورهای فعالیت های این اداره کل در بخش عترت است.

مسیب زاده در پایان با اشاره به شرکت سه میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در طرح ملی نهضت حفظ قرآن گفت: امیدواریم بتوانیم در راستای تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای تربیت ده میلیون حافظ قرآن، گام های بلندتری برداریم.

به اشتراک بگذارید :