16 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۳:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1022728
معاون پرورشی و فرهنگی در آئین گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی؛
ولایت‌پذیری تنها راه بصیرت افزایی و هدایت است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در آئین گرامیداشت سالروز حماسه ۹ دی بر ولایت‌پذیری به‌عنوان تنها راه بصیرت افزایی و هدایت تأکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، پیش از ظهر امروز علیرضا کاظمی در آئین گرامیداشت سالروز حماسه ۹دی با عنوان میثاق با ولایت که با حضور بسیجیان حوزه ستادی در سالن آمفی‌تئاتر ساختمان شهید رجایی برگزار شد، اظهار کرد: حماسه نهم دی دارای ابعاد مختلفی است لذا باید در خصوص ابعاد مختلف این حرکت عظیم تحقیق کنیم. حرکت مردم در این روز نشان از قدرت نرم نظام است که موضوعی بسیار مهم و یک نقطه عطف در تاریخ جمهوری اسلامی و تجربه‌ای جدید برای مردم بود.

کاظمی بابیان اینکه آمریکا به‌عنوان اصلی‌ترین دشمن ایران با کمک غرب در سال ۸۸بسیار کارکرده بود و امیدهایی در این توطئه بزرگ داشتند، اظهارکرد:‌ هدف دشمن دوقطبی کردن بین اقشار مختلف مردم و بین مسئولین مختلف و ایجاد شکاف بین مردم و مسئولین و درنهایت ایجاد فاصله و شکاف بین مردم و رهبری بود لذا رهبر معظم انقلاب فرمودند که نهم دی به معنای حقیقی کلمه جز ایام‌الله بود.

معاون پرورشی و فرهنگی تصریح کرد: نهم دی متعلق به حزب و یا طیف سیاسی خاصی نیست بلکه متعلق به همه مردم است که با حرکت خودجوش مقابل فتنه دشمن ایستادند و تمام توطئه‌های دشمن را نقش بر آب کردند.

تنها راه عبور از فتنه‌ها تمسک به قرآن و آموزه‌های ائمه معصومین علیهم‌السلام است

کاظمی با اشاره به سخنان حضرت علی علیه‌السلام در خصوص فتنه‌ها گفت: با مرور تاریخ اسلام می‌توان گفت که تنها بصیرت توانست این فتنه بزرگ را ناکام بگذارد، در حالی که در زمان‌های مختلف شاهد  بی‌بصیرتی در مواجهه با فتنه‌ها بوده‌ایم.

وی خاطرنشان کرد: خودجوش، مردمی، عظیم و بی‌نظیر بودن این حرکت باعث شد حماسه نهم دی در نوع خودش بی‌نظیر باشد و این دلیل گرامیداشت هرساله این روز ماندگار است.

معاون پرورشی و فرهنگی با بیان اینکه رهبری مدبرانه مقام معظم رهبری حرکت عظیم مردم در این روز حماسی را رقم زد، خاطرنشان کرد: در این فتنه، نظام جمهوری اسلامی هزینه‌هایی را پرداخت و همچنان نیز می‌پردازد و دشمنان همچنان در پوشش‌های دیگری برای ایجاد فتنه تلاش می‌کند.

کاظمی با اشاره به آیاتی از قرآن، تصریح کرد: یکی از روش‌های که دشمن اهداف خودش را از آن طریق دنبال می‌کند شبهه افکنی است که با ظاهری زیبا، عقلانی و پسندیده مطرح می‌شود که تشخیص آن توسط افراد دشوار است.

وی ادامه داد: تنها راه عبور از فتنه‌ها تمسک به قرآن و آموزه‌های ائمه معصومین علیهم‌السلام است، بنابراین خردورزی، تقوای الهی، عبرت گرفتن از تاریخ، زهد و... ازجمله راه‌های بصیرت افزایی است.

معاون پرورشی و فرهنگی در پایان با اشاره به حدیثی از حضرت امام محمدباقر علیه‌السلام، گفت: پرچم هدایت و بصیرت جز ولایت و ولایت‌پذیری نیست لذا باید قدردان مردم در این مسیر بود.

به اشتراک بگذارید :