14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ ۱۱:۰۰:۴۳
کد مطلب:  1022307
توسط روسای ادارات مالی،بودجه،حقوقی، فناوری و امور اداری آموزش و پرورش فارس انجام شد:
تشریح برنامه ها و سیاست های کاری حوزه های داخلی آموزش و پرورش فارس

روسای ادارات مالی،بودجه،حقوقی، فناوری و امور اداری آموزش و پرورش فارس ، برنامه ها و سیاست های حوزه کاری خود را تشریح کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، رئیس اداره حقوقی و املاک و حمایت قضایی کارکنان آموزش‌وپرورش فارس در نشست آموزشی تخصصی معاونین پشتیبانی، مسئولان بودجه ، امور مالی، تعاون و حقوقی ادارات و مناطق آموزش‌وپرورش سراسر فارس، گفت: با توجه به کاهش منابع مالی دولت طی سال‌های اخیر، یکی از راه‌کارهای برون‌رفت از این تنگ ناها، بهره‌گیری بهینه از املاک موجود در  آموزش‌وپرورش است.

محمدرضا یزدان پناه افزود: هم‌اکنون آموزش‌وپرورش فارس دارای 7 هزار و 752 ملک‌ است و با توجه به افزایش مهاجرت از روستا به شهر و همچنین کاهش جمعیت دانش‌آموزی و ... بخشی از این املاک بدون استفاده و خالی از دانش‌آموز است و با توجه به هزینه بالای نگه داشت این املاک ، بهترین راه تبدیل به احسن نمودن این املاک است.

وی گفت: بر همین اساس دستگاه‌های اجرایی مکلف به شناسایی و معرفی املاک مازاد خود به وزارت امور اقتصاد و دارایی هستند تا این وزارتخانه نیز بر اساس مأموریت‌های خود در برنامه ششم توسعه ، نسبت به مولدسازی دارایی‌های دولت و اموال غیرمنقول دستگاه‌های اجرایی اقدام نماید.

رئیس اداره امور مالی آموزش‌وپرورش فارس نیز در این نشست بر حساسیت بالای اسناد مالی تأکید کرد و گفت: نظارت و دقت نظر بیشتر معاونین پشتیبانی ادارات در تائید اسناد مالی، می‌تواند ضریب خطای کاری را در مسائل مالی کاهش دهد .

کریم رضایی تأکید کرد: برای کاهش و از بین بردن نواقص احتمالی نیز باید زمینه حضور مستمر همکاران شاغل در بخش‌های مختلف مالی فراهم شود.

رئیس اداره  بودجه آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: با توجه به نزدیک شدن به پایان سال مالی و وجود مشکلات زیاد در تهیه اسناد مالی و جذب و هزینه درآمدهای اختصاصی ، نیازمند برنامه‌ریزی مطلوب و تسریع در این مهم هستیم.

کرم یاخچی دُر گفت: با توجه به اهمیت اطلاعات در تنظیم اسناد مالی، تلاش می‌کنیم تا بسیاری از فرایندهای جمع‌آوری اطلاعات را به‌صورت سیستمی و با بهره‌گیری از فناوری‌های نوین انجام دهیم.

رئیس اداره فناوری اطلاعات آموزش‌وپرورش فارس نیز گفت: با بهره‌گیری از آمارهای مختلف در ادارات و ارگان‌های ، علاوه بر صرفه‌جویی در هزینه ، می‌توان تصمیمات بهتری نیز در بخش‌های مختلف اتخاذ کرد.

سعید امیری وجود آمار صحیح را موجب یکپارچگی اطلاعات دانست و گفت: در آموزش‌وپرورش فارس نزدیک به 8 هزار فضای آموزشی و پرورشی ، بالغ‌بر 8 هزار واحد سازمانی ،  800 هزار اموال ثبت‌شده مصرفی و غیر مصرفی و 900 هزار نیروی انسانی شامل دانش‌آموز و فرهنگی وجود دارد .

وی گفت: برای تسهیل در فرایندهای مختلف بهترین اقدام تبدیل این فرایندها به ماژول الکترونیکی است که موجب سالم‌سازی اطلاعات از سطح مدرسه تا بالاترین سطوح آموزش‌وپرورش خواهد شد.

وحید رضا نظام الملکی ،رئیس اداره  امور اداری و تشکیلات آموزش‌وپرورش فارس نیز با اشاره به اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان، گفت: با توجه به این که همکاران شاغل در ادارات شامل طرح رتبه‌بندی معلمان نمی‌شود، فرایندی تعریف‌شده تا با دریافت تعهد از این همکاران مبنی بر انتقال به مدرسه از ابتدای مهرماه سال 1400 ، زمینه صدور حکم و اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان برای آن‌ها نیز فراهم شود.

به اشتراک بگذارید :