2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۰۹:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1022261
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
برای اولین بار در شهرستان‌های استان تهران کارنامه عملکرد آموزشی مناطق تهیه و در اختیار روسای مناطق قرار گرفت

با حضور معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و روسای ادارت این معاونت، نشست ویدئو کنفرانس حوزه معاونت آموزش متوسطه شهرستان‌های استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در این جلسه که میررضا شفیع‌پور معاون آموزش متوسطه با تاکید بر اینکه سیاست‌های کلی معاونت آموزش متوسطه استان بر اساس سیاست‌های کلی وزارت متبوع برنامه ریزی شده است، گفت: تامین عدالت آموزشی و پوشش تحصیلی، ارتقا مدیریت آموزشگاهی در قالب مدل تعالی مدیریت، توسعه کار تحقیقاتی و پژوهشی با محور قراردادن آن و توجه ویژه به تشکیل کمیته بهبود کیفیت آموزشی در سطوح مختلف از جمله سیاست‌های این معاونت است.

وی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته برای اولین بار در استان کارنامه عملکرد آموزشی مناطق تهیه و در اختیار روسای مناطق قرار گرفته است، گفت: ما سعی کردیم در این کارنامه که براساس عملکرد چند سال اخیر مناطق تهیه شده است، شاخص‌های اصلی ارزیابی و رشد و افت مناطق با خود آنها سنجیده شود.

معاون آموزش متوسطه با اشاره به طرح بازدید همتا در استان نیز گفت: این طرح که تقریبا مختص استان ما می‌باشد روش خوبی برای تجربه‌گردانی و به عنوان یک دوره ضمن خدمت در حال اجرا بوده و علی الخصوص مدارس دارای مدیران جدید الانتصاب به عنوان هدف مدنظر بوده و نیز آموزش معاونین آموزشی و برگزاری جلسه ویژه آنها در اولویت می باشد.

شفیع پور طرح تعالی را یک گام بلند در نظام آموزش و پرورش تعریف کرد وگفت: اگر بخواهیم یک مدیر حرفه‌ای در آموزش و پرورش تربیت کنیم این کار فقط در قالب طرح تعالی قابل اجرا خواهد بود.

وی با شاره به اینکه در سند تحول بنیادین هدایت تحصیلی یک فرآیند چد ساله تعریف شده که باید با کمک اولیاء و تمام همکاران مدرسه انجام شود، گفت: لازم است این فرآیند از شهریو ماه شروع و در خرداد ماه وضعیت دانش‌آموز مشخص و رشته آنها نیز تعیین شده باشد.

شفیع پور توجه به گروه‌های آموزشی را از نیازهای اساسی برای ارتقا کیفیت آموزشی دانسته و گفت: لازم است روسای مناطق به صورت ویژه‌ای به طرح و برنامه‌های کارشناسی  تکنولوژی و گروه‌های آموزشی توجه و با کمک و یاری گروه های آموزشی بتوانیم خدمات را به مدارس برسانیم.

در ادامه وی توجه به هوشمند سازی کلاس‌ها، استفاده از محتوای الکترونیک در تدریس، توسعه کلاس‌های موضوعی، توجه ویژه به دفاتر ارزشیابی مستمر در دوره‌های اول و دوم متوسطه، توجه به توسعه متوازن و فعال کردن شورای نظارت بر مدارس بزرگسالان، راه دور، ایثارگران و مدارس غیر دولتی را از دیگر برنامه های مدنظر معاونت متوسطه بر شمردند.

به اشتراک بگذارید :