14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ ۱۰:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1022258
با هزینه بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال؛
کلنگ نوزدهمین مدرسه خیر ساز منطقه کندوان آذربایجان شرقی بر زمین زده شد

با حضور مسئولین استانی و شهرستانی، کلنگ نوزدهمین مدرسه خیر ساز منطقه کندوان در روستای افضل با هزینه بالغ بر یک میلیارد و ششصد میلیون ریال بر زمین زده شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان شرقی به نقل از کندوان، محمدرضا مشایخی فرماندار شهرستان، در آیین کلنگ زنی مدرسه دو کلاسه خیر ساز روستای افضل با قدردانی از مشارکت مردم و خیرین و حضور مستمر آنها در حوزه های مختلف بویژه امر مدرسه سازی اضافه کرد: در موقعیت کنونی نیاز است تا خیرین حضوری پررنگتر داشته باشند زیرا در اکثر حوزه ها نیاز به مشارکت مردم و خیرین داریم اما این بدین معنا نیست که فشار زیادی به مردم تحمیل شود.

وی اضافه کرد: هر چند حل مشکلات و ارائه خدمات به مردم بویژه در روستاها وظیفه حاکمیت است و ما افتخار می کنیم که در سایه این نظام توانسته ایم خدمات ارتقاء یافته به مردم ارائه کرده وشاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم اما با توجه به وضعیت اعتبارات در کشور نباید فقط منتظر اعتبارات از سوی دولت بوده،  بلکه استفاده از مشارکت مردم و خیرین راه مناسب فعلی و نزدیک برای حل مسائل و رفع نیازهای روستائیان است.

مشایخی با بیان مشارکت خیرین در بخش های مختلف از جمله، آب، راه و مدرسه سازی که یکی از امور لازم و مهم برای توسعه فضاهای آموزشی در جهت آموزش عمومی است گفت: توسعه فضاهای آموزشی نیازمند بازسازی و مقاوم سازی بوده و مشارکت بیش از پیش خیرین را می طلبد.

نجفی معاون مشارکت های مردمی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان نیز در این مراسم با بیان اینکه 60 درصد از مدارس استان یعنی 14 هزار از 24 هزار کلاس نیازمند تخریب و بازسازی است و در ادامه به آسیب جزئی 150 مدرسه در زلزله اخیر استان اشاره کرده و آنها را نیازمند تعمیر و مرمت خواند.

نجفی با بیان اینکه 100 پروژه در حال اجرا نیازمند مشارکت مردمی وخیرین است که در این راستا خیرین 100 میلیارد تومان کمک کرده اند افزود: استان آذربایجان شرقی در جذب کمکهای مردمی رتبه سوم کشوری را به خود اختصاص داده است.

سینافر رئیس آموزش وپرورش کندوان گفت: مدرسه ی دو کلاسه خیّر ساز روستای افضل توسط خیّر نیک اندیش جناب آقای مهندس دهبان و با مشارکت اهالی روستا و اداره کل نوسازی مدارس استان با زیر بنای 102 متر مربع  وهزینه ای بالغ بر یک میلیارد و ششصدمیلیون ریال احداث خواهد شد.

http://sapp.ir/apash1397                                      کانال آموزش و پرورش در سروش

http://instagram.com/ap.azar_shargi                 کانال آموزش و پرورش در اینستاگرام

https://www.aparat.com/andishe.ash               کانال آموزش و پرورش استان در آپارات

30008624                                                   سامانه پیامکی آموزش و پرورش استان

 

به اشتراک بگذارید :