8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ ۰۹:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1021755
با حضور مشاور آموزشی در استودیو الفبا مطرح شد؛
راهکارهای برنامه‌ریزی صحیح درسی

برنامه‌ریزی به معنای محرومیت و حذف ساعات تفریح و بازی فرزندانمان نیست بلکه باید همراه با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی برای تکرار و تمرین دروس ساعاتی را به بازی یا تفریحات دانش آموزان اختصاص داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در پایان هر نیم سال تحصیلی و با شروع امتحانات، اکثر دانش آموزان حالت اضطراب و نگرانی را تجربه می‌کنند و این امر ناشی از آن است که آیا می‌توانند نتیجه درخور تلاش و فعالیت خود را کسب کنند یا خیر؟ در ادامه سلسله نشست‌های آموزشی و پرورشی در استودیو الفبا، موضوع برنامه‌ریزی درسی برای کاهش نگرانی دانش آموزان در امتحانات با حضور رئیس مرکز مشاوره و خدمات تخصصی روانشناسی دانش‌آموزی توحید، مورد بررسی قرار گرفت.

در این نشست سیده بتول موسوی با اشاره به آغاز امتحانات مدارس در دی‌ماه، اظهارکرد: والدین باید بتوانند با عنوان سنجش یادگیری به امتحانات نگاه کنند و اگر نتوانند این نگاه را ایجاد کنند، خودشان دلیل اضطراب و نگرانی در دانش آموزان می‌شوند.

وی بابیان اینکه مهم‌ترین دلیل نگرانی‌ها، خودپنداری ضعیف دانش آموزان است، خاطرنشان کرد: در شروع هرسال تحصیلی مخصوصاً در ورود به دوره تحصیلی جدید، اکثر دانش آموزان دچار افت تحصیلی خواهند شد که این دل‌نگرانی‌ها تنها از طریق آرامش در خانواده و تمرکز برداشته‌های دانش‌آموز برطرف می‌گردد.

موسوی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی به معنای محرومیت و حذف ساعات تفریح و بازی فرزندانمان نیست، اظهار کرد: باید همراه با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی برای تکرار و تمرین دروس، ساعاتی را به بازی یا تفریحات دانش آموزان اختصاص داد.

وی با تأکید بر اینکه بهترین برنامه‌ریز برای هر فرد، خود آن فرد است، گفت: به والدین توصیه می‌کنیم به‌هیچ‌عنوان از برنامه‌های طراحی‌شده در فضای مجازی برای فرزندان استفاده نکنند چون در این برنامه‌ها به اصول اولیه برنامه‌ریزی که توجه به هوش، استعداد و علایق فرد است، توجه نشده است.

در ادامه بحث، این مشاور و متخصص برنامه‌ریزی دانش آموزان در خصوص راهکارهایی برای حل استرس، اصول برنامه‌ریزی صحیح، تأکید بر عزت‌نفس در برنامه‌ریزی، ارزیابی برنامه عملی و ... گفت‌وگو کرد.

 
به اشتراک بگذارید :