0 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ۱۴:۱۰:۱۴
کد مطلب:  2a5d6qu1
مدیر آموزش و پرورش قرچک:
مسابقات دانش آموزی بسکتبال دختران شهرستان های استان تهران با درخشش دانش آموزان قرچک پایان یافت

مدیر آموزش و پروش قرچک از پایان مسابقات بسکتبال دانش آموزان دختر شهرستان های استان تهران با درخشش تیمهای دانش آموزی این شهرستان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مهدی نیکبخت، مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک گفت: مسابقات بسکتبال  دانش‌آموزان دختر شهرستان های استان تهران با درخشش تیمهای بسکتبال رده های ابتدایی و متوسطه دوره اول شهرستان قرچک به میزبانی ری 2برگزارشد.

وی ادامه داد: این دوره از مسابقات در مقاطع  ابتدایی و متوسطه دوره اول برگزارشد که در دوره ابتدایی 12 تیم در سه گروه چهار تیمی و در دوره متوسطه اول با حضور16 تیم درچهار گروه چهار تیمی آغازشد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک افزود: در مقطع ابتدایی تیم شهرستان قرچک با غلبه بر تیمهای شهریار و شهرقد س با اقتدار به مرحله بعدی راه یافت و در مرحله حذفی با شکست ری 1 به فینال مسابقات راه یافت و در مرحله نهایی با شایستگی از تیم میزبان شکست خود و به مقام دوم دست یافت.

نیکبخت تصریح کرد: ورزش برای کودکان، نوجوانان و جوانان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا جایی که در سال‌های اخیر سعی شده به برنامه‌های ورزشی نگاهی ویژه‌ای شود زیرا ورزش نه تنها فایده جسمانی با خود به‌همراه می‌آورد بلکه می‌تواند فواید روانشناختی بسیاری برای دانش‌آموزان داشته باشد کاهش افسردگی، کاهش اضطراب، فراهم آوردن سپری برای مقابله با استرس و بالا بردن عزت نفس و آسایش فکری از جمله فواید مهم ورزش است.

نیکبخت خاطر نشان ساخت: در مقطع متوسطه اول تیم شهرستان قرچک با غلبه برتیمهای اسلامشهر و شهریار به مرحله بعدی راه یافت و در مرحله حذفی شهرقدس را شکست داد ودر نیمه نهایی با شکست برابر ری 2 به دیدار رده بندی راه یافت و در پایان با  شکست  دادن تیم ملارد به مقام سوم دست یافت.

نیکبخت درادامه گفت: حمایت از تیم های پایه واستعدادیابی تداوم خواهد یافت تا انشالله شاهد موفقیت های بیشتری برای دانش آموزان شهرستان قرچک در مسابقات استانی و کشوری باشیم.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان قرچک در خاتمه افزود: فعالیت‌های بدنی و ورزش علاوه‌بر تقویت قوای جسمانی که یک اصل مهم در ارتقای بهداشت همگانی است بر رشد قوای ذهنی و روانی دانش‌آموزان نیز تأثیر قابل ملاحظه‌ای دارد.

 

به اشتراک بگذارید :