12 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۹ ۰۸:۵۹:۳۱
کد مطلب:  1020838
امام جمعه زنجان در دیدار با مسئولین آموزش و پرورش استان به مناسبت هفته سواد آموزی:
بی بهره بودن از علم و سواد، بر مسلمانی که آغاز دینش مبارزه با جهل و نادانی است، زیبنده نیست

همزمان با هفته سوادآموزی، مدیر کل آموزش و پرورش استان به همراه معاون سوادآموزی و جمعی از روسای ادارات و کارشناسان این حوزه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان دیدار کردند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان زنجان، آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه زنجان با تقدیر از زحمات و تلاشهای مجموعه سواد آموزی استان اظهار داشت: بی بهره بودن از علم و سواد، بر مسلمانی که آغاز دینش مبارزه با جهل و نادانی است، زیبنده نیست.

وی با بیان این نکته که همه باید کمک کنند تا حتی یک نفر بی سواد در جامعه اسلامی نداشته باشیم، گفت: ائمه جمعه در مساجد و منابر، پایگاه های بسیج ، فرهنگیان و هر مقام و مسئولی وظیفه دارد در امر ریشه کنی بیسوادی تلاش نماید و در این زمینه کوتاهی نکنند.

امام جمعه زنجان با اشاره به این که  کارهای خوب و بزرگی در حوزه سواد آموزی زنجان صورت گرفته است، تصریح کرد:  باید مراقب بود تا در سنین نوجوانی و جوانی بر آمار بی سوادان افزوده نشود و ضرورت دارد در این زمینه برنامه ریزی های مناسبی صورت پذیرد.

وی در پایان با قدردانی از همه فرهنگیان استان ابراز داشت: با وجود مشکلات معشیتی، رفتارهای ساختارشکنانه از فرهنگیان شریف استان زنجان مشاهده نشده است که این امر مایه خوشحالی است.

 

به اشتراک بگذارید :