23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۲۱:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1020617
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
برگزاری دوره آموزشی مهارت های عمومی تربیت بدنی

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران از برگزاری دوره مهارت های عمومی تربیت بدنی با حضور 200 نفر از مدیران مدارس قرچک و ملارد خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،الهه  حسن پور معاون تربیت بدنی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در تشریح این خبر گفت:این دوره آموزشی که به منظور ارتقاء و توانمند سازی مدیران مدارس برگزار شد، به اهمیت و لزوم اجرای طرح های معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش مانند حیاط پویا، مدرسه فعال، ورزش و خانواده، مدرسعه قهرمان و المپیاد درون مدرسه ای به وضعیت موجود در مدارس پرداخته شد .

وی چالش های ساختار قامتی و فقر حرکتی در بین دانش آموزان را ازدیگر مباحث مطرح شده در این دوره دانست و افزود: راهکار هایی در این خصوص در جهت رسیدن به شرایط مطلوب ارائه شد.

حسن پور با تأکید بر راه اندازی کانون های ورزشی و افزایش فعالیت های ورزشی در بین دانش آموزان تصریح کرد: نقش کلیدی مدیران در گسترش فرهنگ توسعه فعالیت بدنی برای بهبود و اثر بخشی ساعات درس تربیت بدنی در مدارس بسیار ضروری است و باید با توان و جدیت بیشتر به امر ورزش و ارتقای سواد حرکتی دانش آموزان پرداخت.

گفتنی است در این نشست مدیران مدارس به پرسش ،پاسخ و تبادل نظر در خصوص این دوره و نحوه اجرای طرح های ورزشی در مدارس پرداختند.

 

 

به اشتراک بگذارید :