26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۴:۴۵:۰۰
کد مطلب:  1020502
حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی در چهلمین سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی:
سوادآموزی همراه با کسب معارف دینی از جمله شاخصه‌های سازمان نهضت سوادآموزی است

آیین تجدید میثاق با آرمانهای امام راحل با حضور مدیران کل و معاونین سوادآموزی و مسولان وزارت آموزش و پرورش در حرم امام خمینی (ره) برگزارشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستا‌ن‌های استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین محسن قرائتی به مناسبت چهلمین سالروز تشکیل نهضت سوادآموزی در مراسم تجدد میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) که در حرم مطهر برگزار شد گفت: امتیاز سوادآموزی کشورما با دیگر کشورها این است که سوادآموزی همراه با نمازآموزی و کسب معارف دینی است.

وی در ادامه با ابراز خرسندی از کاهش نرخ بیسوادی از 50 در صد به 8 درصد افزود: این موضوع نوید دهنده این‌است که عمرمان را در غفلت از دست نداده‌ایم و توانسته‌ایم با فراهم آوردن زیر ساختهای مناسب در جهت کاهش نرخ بیسوادی تلاش کنیم.

قرائتی با اشاره به آیه  ((وَقُلْ رَبِّ زِدْنِی عِلْمًا)) افزود: پیامبر اکرم (ص) می‌فرماید؛ (اگرهر شب به علم من زیاد نشود آن روز برای من مبارک نیست، و یا امام صادق (ع) که میفرمایند؛( اگر هر روز علم ما زیاد نشود، دچار مشکل خواهیم شد.)

در ادامه این مراسم شاپور محمدزاده معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان سوادآموزی گفت: در سال 1394 با انگیزه ترویج فرهنگ قرآنی ، قرآن‌آموزی جزو درس‌های سوادآموزی قرار گرفت، که در نهایت با ایجاد انگیزه در میان سوادآموزان منجر به کتابت کلام الهی شد، از این میان 10 هزار نفر داوطلب کتابت شدند که 3 هزار و بیست نفر برای کتابت 5 نسخه خطی کلام ا... مجید انتخاب شده و تا کنون سه نسخه از این قرآن‌ها به حرم حضرت امیرالمومنین(ع)، حضرت سیدالشهدا (ع)، آستان قدس رضوی(ع) هدیه شده و امروز نسخه چهارم آن به آستان مقدس امام راحل هدیه می‌شود و ان‌شاا... نسخه پنجم نیز طی مراسمی به دفتر مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) هدیه خواهد شد.

 

به اشتراک بگذارید :