3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۴:۳۰:۴۲
کد مطلب:  1020409
مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان خبر داد :
سبقت استان فارس از میانگین کشوری با پوشش نزدیک به 96 درصد جمعیت هدف سوادآموزی

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس گفت : میانگین باسوادی در بین جمعیت 10 تا 49 سال کشور که درواقع مورد هدف سوادآموزی است 94 و 7 دهم درصد است که خوشبختانه فارس با میانگین 95 و 8 دهم درصد از میانگین کشوری هم بالاتر است .

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر علی عسکر نجفی در سی و دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان گفت : به برکت انقلاب اسلامی و به یمن تأسیس نهاد انقلابی و فرهنگی سازمان نهضت سوادآموزی بنا به فرمایش امام خمینی (ره ) در 7 دی‌ماه 1357  ، امروز  رشد ، پیشرفت و دستاوردهای ارزشمندی در حوزه سوادآموزی حاصل‌شده است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس بابیان اینکه" در استان فارس نیز با اهتمام مسئولین استان اعم از استاندار و سایرین، توجه ویژه‌ای به موضوع سوادآموزی شده " افزود : اجرای طرح‌هایی همچون طرح شتاب بخشی سوادآموزی در فارس به‌عنوان یک کار برجسته ، زمینه کسب توفیقات مختلف در این حوزه در سطح کشور برای فارس فراهم نمود که از آن جمله قرار گرفتن این استان بر قله سوادآموزی کشور طی سال‌های اخیر است.  

وی گفت : به‌واسطه تلاش‌هایی که بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی در حوزه سوادآموزی انجام‌شده و تأکیدات رهبر معظم انقلاب ،امروز شاهد آمارهای  درخشانی در عرصه سوادآموزی هستیم .

نجفی گفت : فارس  در شاخص‌هایی مانند تشکیل شورای پشتیبانی و جذب بی‌سوادی ، افتتاح مراکز یادگیری محلی و در شاخص‌های مختلف دیگر عملکرد بسیار خوبی داشته است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس  با تأکید بر لزوم شتاب بخشی به سوادآموزی در شهرستان‌های زرین‌دشت ، قیر و کار زین ، کوار ، فراشبند و رستم گفت : لازم است همه باهم در این شهرستان‌های هدف تلاش کنیم تا با یک عزم جهادی و با پایش و رصد فعالیت‌ها و پی گیری اقدامات و راهکارها بتوانیم به هدف موردنظر برسیم .  

نجفی به برخی از فعالیت‌های آموزش‌وپرورش فارس در عرصه سوادآموزی اشاره کرد و گفت : میانگین باسوادی  در بین جمعیت 10 تا 49 سال کشور که درواقع مورد هدف سوادآموزی است  94 و 7 دهم است که خوشبختانه  فارس با میانگین 95 و 8 دهم از  میانگین کشوری هم بالاتر است .

وی با تأکید بر لزوم اهمیت سوادآموزی در توسعه کشور و با تأکید بر لزوم هم‌افزایی در افزایش باسوادی گفت : همه دستگاه‌ها باید پای‌کار بیایند و همه امکانات خود را  بسیج کنند .

مدیرکل آموزش‌وپرورش فارس افزود : در جهت شتاب بخشی سوادآموزی باید با برنامه‌ریزی گروه‌های هدف را که شامل اتباع ، عشایر ، حاشیه‌نشین‌ها  است تفکیک شوند .

وی با تأکید بر لزوم شناسایی  و جذب بی‌سوادها گفت : شناسایی و  جذب بی‌سوادها مسئله بسیار مهمی است و در این خصوص باید ایجاد انگیزه شوند .

نجفی در خصوص جذب آموزش‌دهنده‌ها گفت : با برون‌سپاری به  تشکل‌های ثبت‌شده ،جذب و آموزش بر اساس سهمیه انجام می‌شود .

به اشتراک بگذارید :