3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۴:۲۴:۰۲
کد مطلب:  1020403
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس در شورای پشتیبانی سوادآموزی استان خبر داد :
اجرای طرح شتاب بخشی سوادآموزی در 5 شهرستان در فارس

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس از اجرای طرح شتاب بخشی سوادآموزی در5 شهرستان‌های استان شامل: رستم ، فراشبند ، قیر و کارزین ، کوار و زرین دشت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل ازاداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس، دکتر بهزاد نوروزی در سی و دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در خصوص چشم‌انداز طرح شتاب بخشی گفت : هدف مهم این طرح گسترش دامنه کاربری سواد است تا بتوان عرصه مشخص‌تری برای مقابله با پدیده‌ی بی‌سوادی و کم‌سوادی ترسیم نمود .

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس در تشریح ضرورت اجرای طرح شتاب بخشی در استان گفت : مطالبات حضرت امام خمینی(ره) و تحقق منویات و انتظارات رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر به صفر رساندن بی‌سوادی ، کاهش و رفع نابرابری آموزشی و سواد در مناطق محروم و سایر نقاط استان(عدالت آموزشی) ، جلوگیری از پیامدهای بی‌سوادی و کم‌سوادی ، توجه به مسئله سواد ازآنجایی‌که حقوق اولیه و قطعی مردم است ، ازجمله مواردی است که اجرای این طرح را  ضروری می‌نماید .

نوروزی با اشاره به اینکه شهرستان‌های رستم ، فراشبند ، قیر و کارزین ، کوار و زرین دشت  بیشترین درصد بی‌سوادی گروه سنی 10 تا 49 سال رادارند گفت : لازم است  طرح شتاب بخشی در این شهرستان‌ها  اجرا گردد .

وی هدف از اجرای این طرح در شهرستان‌های مورد هدف را پوشش کامل کودکان لازم التعلیم ، مسدود نمودن ورودی بی‌سوادی ، تقویت مشارکت مؤثر و آگاهانه در مسائل فرهنگی  و آموزشی عنوان کرد.

نوروزی یادآور شد: در این طرح اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری ، فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها ،  ادارات آموزش‌وپرورش ، شهرداری‌ها  ، دهیاران  ،اداره بهداشت  ، کمیته امداد  ، سپاه و بسیج ، شورای اسلامی شهر و روستا به‌عنوان حامیان و مشارکت‌کنندگان فعال هستند.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت : تبلیغ و اطلاع‌رسانی برای ترغیب جامعه هدف از طریق رسانه‌های عمومی ، اعلام رسمی و اجرایی طرح از طریق تریبون نماز جمعه ، تهیه بولتن، پوستر، بنر، در جهت جذب و اعلام برنامه‌های سوادآموزی ، اطلاع‌رسانی و تبلیغ پیرامون اجرای برنامه از سوی صداوسیما ازجمله راه‌های تبلیغی این طرح است .

وی در خصوص زمان‌بندی و روش اجرای طرح گفت : پس از تصویب و تائید طرح شتاب بخشی از نیمه دوم سال 1398تا پایان سال  1400  برنامه سوادآموزی با اولویت دوره سوادآموزی انجام می‌گیرد.

نوروزی در خصوص نحوه نظارت بر فرایند اجرای طرح نیز گفت : به‌منظور نظارت بر حسن اجرای طرح ،کمیته اجرایی سوادآموزی استان تشکیل  و ضمن پیگیری مصوبات ، نظارت بر اجرای مطلوب امور نیز انجام و گزارش لازم ارائه می‌گردد.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت : تأمین اعتبار این طرح به میزان سه میلیارد و شش‌صد میلیون تومان به عهده سازمان نهضت سوادآموزی کشور است .

در پایان فرمانداران و روسای آموزش‌وپرورش شهرستان‌های مذکور به بیان پیشنهادها و نقطه نظراتی در خصوص پیشبرد هر چه‌بهتر طرح شتاب بخشی پرداختند .

به اشتراک بگذارید :