4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۴:۲۰:۰۶
کد مطلب:  1020389
محمد حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت:
اقدامات ارزشمند نهضت سوادآموزی مغفول مانده است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: نهضت سوادآموزی همواره به فعال‌ سازی تفکر جامعه پرداخته است که این روند زمینه‌ساز فهم جامعه و جلوگیری از بسیاری آسیب‌ها می‌شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان نهضت سواد آموزی به نقل از روابط عمومی معاونت سواد آموزی خراسان جنوبی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان جنوبی گفت: نهضت سوادآموزی همواره به فعال‌ سازی تفکر جامعه پرداخته است که این روند زمینه‌ساز فهم جامعه و جلوگیری از بسیاری آسیب‌ها می‌شود.

محمد حسینی روز شنبه در آیین چهلمین سالگرد تاسیس سازمان سوادآموزی که به مناسبت هفتم دی سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی (ره) برگزار شد افزود: نهضت سوادآموزی زمینه‌ساز تعمق در دشمن شناسی جامعه است که این شناخت در همه حوزه‌ها بسترسازی می‌شود.
وی گفت: این شناخت باعث شده تا مردم به این سطح از فهم برسند که در میدان دشمن بازی نکنند زیرا اقداماتی که امروز استکبار جهانی به آن می‌پردازد، برگرفته از امری ساده و معمول نیست بلکه فوق العاده روی آن برنامه‌ریزی می‌شود.
معاون استاندار خراسان جنوبی اظهار داشت: نیازسنجی جامعه در بحث تقدم و تاخر و ایجاد شناختی که در جامعه توسط سوادآموزی صورت می‌گیرد، برگرفته از هم‌افزایی است که این خدمات سیر صعودی توسعه همه جانبه جامعه را در بر خواهد داشت.
وی افزود: اقدامات مختلفی که از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون از قبیل درمان، سلامت و اقدامات زیرساختی همچون راه و آسفالت انجام شده، برای همه مردم ملموس بوده است اما کاری که نهضت سوادآموزی انجام داده اگرچه مهمتر اما مغفول مانده است.
حسینی بیان کرد: اگر با این نگاه به اقداماتی که صورت می‌گیرد، پرداخته شود ابعاد اقدامات نهضت در جامعه نمایان خواهد شد.
وی با قدردانی از خدمات آموزشیاران سوادآموزی گفت: نهضت سوادآموزی، امروز فراگیرو تاثیرگذار می باشد و ضروری است که دستگاه‌های برنامه‌ ریز، اقدامات نهضت سوادآموزی را از این منظر نگاه کنند و به آن توجه داشته باشند.
وی افزود: روزی مردم ایران از خواندن زیرنویس تلویزیون به دلیل کم‌سوادی محروم بودند اما در کمتر خانواده‌ای می‌توان این وضعیت را پیدا کرد که امیدواریم نهضت سوادآموزی بتواند انگیزه را در جامعه ایجاد کند.

گفتنی است: در این آیین از ۵۰ آموزش دهنده و پیشکسوت سوادآموزی تجلیل شد.

به اشتراک بگذارید :