24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۰۹:۲۸:۵۳
کد مطلب:  1019691
معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
تدریس منطبق با تکنولوژی از ضروریات دنیای امروز است

همایش تجلیل از برترین های طرح و برنامه های متوسطه ناحیه1 بهارستان در سالن همایش کانون شهید مطهری مدیریت آموزش و پرورش ناحیه1 بهارستان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، با اشاره به  اینکه آموزش به صورت عملی در راس امور قرار گرفته است گفت: همه باید بستر را آماده کنیم تا معلم بتواند با خیالی آسوده ،دانش و مهارت خود را به دانش آموزان منتقل کند

شفیع پور با اشاره به اینکه فلسفه نظام آموزشی در دنیای امروز کیفیت است ،اظهار داشت: در گذشته و زمانی که نظام آموزش و پرورش ایران شکل گرفت، ما به دنبال با سواد کردن بی سوادها بودیم، اما امروز با بیش 80میلیون جمعیت حدود 90درصد باسواد و 30درصد دارای سواد دانشگاهی هستند که باید به فکر سواد نوع دوم و سوم باشیم.

این مقام مسئول با تاکید بر نظرات اندیشمندان در حوزه  سیستم های آموزشی کشور های پیشرفته تصریح کرد: همه کشور ها در سبک و نظام آموزشی دارای اشکالات و دغدغه هایی هستند اما نوع اشکالات و دغدغه ها متفاوت است.

شفیع پور انسانهای امروز در قرن 21را پیشرو تر از هر زمانی دانست و افزود: در نظام آموزشی ما با وجو دانش آموز قرن21، معلمان متولد قرن 20، برنامه درسی منطبق با قرن 19 و حتی با محتوای کتاب منطبق با قرن18، پیچیدگی خاصی پیدا کرده است.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به اهمیت تدوین برنامه درسی بعد از توجه به اهداف آموزشی گفت: باید برنامه درسی با شرایط دانش آموز امروز تطبیق داده شود به طوری که دانش آموز و معلم محور باشد و با افزایش کیفیت ورودی های تربیت معلم خود را به شکل مناسب ارتقا دهیم و ورودی های حرفه ای را در آموزش و پرورش جذب کنیم.

شفیع پور آموزش و پرورش حقیقی و واقعی را در داخل کلاس و مدرسه دانست و خاطرنشان کرد: در مدرسه و کلاس است که می توان کتاب را به شکل مناسب نقد و بررسی کرد و تدریس را به شکل مناسب پیش برد که تدریس منطبق با تکنولوژی از لوازم و ضروریات دنیای امروز است.

               

به اشتراک بگذارید :