6 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۳:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1019510
با حضور سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر؛
از کارشناسان و فعالان حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بوشهر تجلیل شد

در آیینی با حضور سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر از کارشناسان و فعالان حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بوشهر تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، به نقل از شبانکاره، عباس امید صبح امروز در آیین تجلیل از کارشناسان و فعالان حوزه سوادآموزی آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق استان بوشهر در اردوگاه شهید باهنر شبانکاره با  گرامیداشت 7 دی ماه سالروز تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) اظهار داشت: کارشناسان حوزه سوادآموزی باید توجه داشته باشند که برای سوادآموز کردن  افراد بی سواد نیاز به تلاش مضاعف است واین حوزه جایگاه ویژه ای در آموزش و پرورش دار

وی تصریح کرد: با ارائه برنامه های لازم فعالیت سوادآموزی در مناطق و شهرستان ها با جدیت ادامه پیدا می کند تا درصد بی سوادی در جامعه هدف آن در استان به صفر نزدیک تر شود.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: از هر نوع پیشنهاد و راهکار که بتواند راهگشای تلاش ها برای باسوادکردن جامعه باشد در حوزه سوادآموزی استان استقبال می شود.

رئیس آموزش و پرورش شبانکاره نیز در این نشست اظهار داشت: در دنیای امروز یکی از بیشترین نیاز های بشر بحث تعلیم می باشد و با توجه به اینکه واژه تعلیم نزدیک به 872 باردر قرآن کریم تکرار شده است بیش از پیش به اهمیت تعلیم برای انسان پی می بریم.

هوشنگ عباسی ادامه داد: حضرت امام خمینی(ره) به همین دلیل در تاریخ 7 دی ماه 1358 فرمان تشکیل نهضت سوادآموزی را صادر کردند و این نگاه و اندیشه باعث شد تا امروز تقریبا 98 درصد مردم دارای سواد باشند.

وی تصریح کرد: یکی از شاخص های اصلی توسعه یک کشور  میزان سواد افراد جامعه است و این یکی از دلایل اهمیت این موضوع می باشد.

رئیس آموزش و پرورش شبانکاره به تعریف سواد از نگاه سازمان یونسکو اشاره کرد و گفت: اگر کسی بتواند از دانسته ها و آموخته هایش در تغییر نگرش و فکرش در زندگی استفاده کند به او فرد با سواد می گویند و این می تواند بسیار نکته ای آموزنده ای برای زندگی هر انسان متفکری باشد.

همچنین در حاشیه این نشست کارشناسان شرکت کننده از سد بتنی شهید رئیسعلی دلواری شبانکاره و اردوگاه شهید با هنر آموزش وپرورش شبانکاره و تربت پاک شهدای شهر شبانکاره بازدید کردند و در پایان با اهدا لوح سپاس و هدایایی از کارشناسان این حوزه تقدیر شد.

به اشتراک بگذارید :