8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۸ ۱۱:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1019476
سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد:
استخدام 85 نفر از آموزش دهندگان سوادآموزی در آموزش و پرورش استان بوشهر

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر از استخدام 85 نفر از آموزش دهندگان سوادآموزی در آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر،عباس امید صبح امروز در نشست با خبرنگاران با مثبت توصیف نمودن درصد باسوادی در استان بوشهر و تقدیر از همکاران ستادی سوادآموزی بویژه معاون پیشین سوادآموزی استان، گفت: استمرار فعالیت‌ها در این حوزه نتایج مطلوبی داشته است و بیش از ۹۷درصد جمعیت ۱۰تا ۴۹سال استان باسواد هستند.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر در تشریح جذب نیروهای نهضت، گفت:در سال جاری 85نفر از آموزش دهندگان واجد شرایط از سراسر استان به استخدام آموزش و پرورش درآمدند.

وی افزود: در بجث جذب و استخدام در آینده پیشرو ما تابع سازمان مرکزی و وزارت آموزش و پرورش هستیم و ما هم امیدواریم تعدادی دیگر از نیروهای کیفی  بیشتری از آموزش دهندگان در استان جذب آموزش و پرورش گردند.

امید اشاره ای هم به وضعیت مطالعه و کتابخوانی در بین افراد تازه باسواد شده جامعه استان نمود و تصریح کرد: تعداد ۲۰۰عنوان کتاب در بحث زندگی و خانواده در بین سوادآموزان توزیع شده است. 

وی یادآور شد: با توجه به این تعداد کتاب، حدود ۳هزار نفر افراد واجد شرایط در سال تحت پوشش کتاب خوانی در سوادآموزی قرار می گیرند.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر در ادامه به بحث نحوه اطلاع رسانی در راستای جذب سوادآموز را اشاره کرد و گفت: اطلاع رسانی در برنامه های حوزه سوادآموزی از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی با تاکید عنوان داشت: برای جذب بیشتر افراد بی سواد جامعه برای باسواد شدن نیازمند همراهی همه دستگاه های تبلغی به خصوص مطبوعات و رسانه ها هستیم.

امید با بیان اینکه" آموزش سواد، مهارت های زندگی و شغلی ویژه زندانیان از برنامه های موثری است که در حوزه سوادآموزی استان اجرا می شود." گفت:در همین راستا به عنوان یکی از برنامه های بسیار خوبی که در هفته سواد آموز در ساعت 16 الی 18 روز یکشنبه 8 دیماه در  مجموعه آموزشی( دبیرستان) سعادت شهر بوشهر خواهیم داشت .نمایش و عرضه صنایع دستی ساخته شده بوسیله سوادآموزان مرکز یادگیری محلی زندان مرکزی بوشهر است که برای بازدید عموم آزاد است.

سرپرست معاونت سواد آموزی آموزش و پرورش استان بوشهر همچنین بیان داشت:شرکت در برنامه رادیویی شب چراغ و گفتگویی ویژه صدای مرکز استان با  سرکار خانم ناصری، به عنوان کارآفرین برتر سوادآموز از جمله دو برنامه ای است که به لحاظ رسانه ای اهمیت زیادی خواهد داشت.

این مقام مسئول از دیگر برنامه های هفته سوادآموزی در این مکان را برگزاری جشنواره غذاعنوان نمود و اضافه کرد:نشست با نماینده محترم ولی فقیه در استان، تشکیل شورای پشتیبانی سواد آموزی استان، تقدیر از پیشکسوتان و سواد آموز برتر و انجام اردوی خانوادگی در منطقه شبانکاره از دیگر برنامه های این هفته خواهد بود.

وی در خاتمه با قددرانی از حمایت شایسته کرمی، مدیرکل و مجموعه معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان، گفت: با وجود مدت اندک حضور در مجموعه سوادآموزی این همدلی و همکاری را به عنوان یک سرمایه گرانقدر برای خدمت بیشتر  به مردم و نقشه راه سوادآموزی سراسر استان  قرار خواهم داد.

به اشتراک بگذارید :