23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ ۱۱:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1018915
در سالروز تأسیس سازمان نهضت سوادآموزی انجام شد؛
تجدید میثاق مدیران و کارکنان نهضت سوادآموزی با آرمان‌های حضرت امام (ره)

در سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی رئیس این سازمان به همراه مدیران و کارکنان نهضت سوادآموزی با حضور در حرم مطهر حضرت امام (ره) با آرمان‌های حضرت امام تجدید میثاق کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، صبح امروز همزمان با سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تشکیل نهضت سوادآموزی در ۷ دی‌ماه سال ۵۸، شاپور محمد زاده، رئیس سازمان نهضت سوادآموزی باهمراهی جمعی از مدیران و کارکنان نهضت سوادآموزی با حضور در مرقد مطهر بنیان‌گذار انقلاب اسلامی و اهدای دسته‌گل با آرمان‌های امام و رهبری تجدید میثاق کردند.

در این مراسم رئیس سازمان نهضت سوادآموزی، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نهضت سوادآموزی حرکت بزرگی برای ریشه‌کنی بی‌سوادی بود و این کار بزرگ فرهنگی انجام شد.

وی تصریح کرد: بااینکه بزرگ‌سالان در مقایسه با دانش آموزان دغدغه‌های دیگری علاوه بر علم‌آموزی دارند بنابراین کار در نهضت سوادآموزی بسیار سخت و دشوار است.

محمد زاده با اشاره به دستاوردهای خوب انقلاب اسلامی در حوزه سوادآموزی خاطرنشان کرد: مأموریت اصلی نهضت سوادآموزی در رده ۱۰تا ۴۹ساله‌ها است. تعداد باسوادان جامعه در این گروه سنی قبل از پیروزی انقلاب ۴۸درصد بود، درحالی‌که این آمار در سال ۹۸به بیش از ۹۶درصد رسیده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به تلاش‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین قرائتی در نهضت سوادآموزی و تقدیر از وی، اظهار کرد: در چهلمین سال نهضت سواد با حضور در حرم مطهر حضرت امام (ره) با ایشان پیوند می‌بندیم که برای تحقق آرمان‌های انقلاب تلاش خواهیم کرد.

گفتنی است در پایان این مراسم یک جلد کلام‌الله مجید حاصل نگارش سوادآموزان نهضت به حرم مطهر امام خمینی اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :