14 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ۱۲:۴۶:۲۵
کد مطلب:  u763edxD
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس خبرداد:
اعلام سامانه ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی فارس

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس گفت: ثبت نام آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی دوره های متوسطه اول و دوم و هنرستانهای فنی وحرفه ای از 31 فروردین ماه سال جاری از طریق سامانه http://sanjesh.farsedu.ir/ انجام می شود

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش فارس دکتر ناصر قجری، افزود: امسال ۷۸ آموزشگاه نمونه دولتی دوره های متوسطه اول و دوم و هنرستان های کاردانش و فنی وحرفه ای در استان وجود دارد که دانش آموزان پس از قبولی در این مدارس ادامه تحصیل خواهند داد.

وی ادامه داد: از این تعداد ۲۵ آموزشگاه متوسطه اول، ۴۶ آموزشگاه متوسطه دوم و هفت مورد هنرستان فنی و حرفه ای و کاردانش هستند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس تصریح کرد: پیش بینی می شود بیش از ۴۰ هزار دانش آموز در آزمون ورودی مدارس نمونه دولتی استان شرکت کنند.

قجری تاکید کرد: در مجموع ظرفیت پذیرش مدارس نمونه دولتی متوسطه اول بیش از یک هزار و ۸۰۰ نفر، متوسطه دوم بیش از چهار هزار نفر و هنرستان های نمونه دولتی کاردانش و فنی و حرفه ای نیز بیش از ۵۰۰ نفر پیش بینی شده است.

 وی درخصوص شرایط اولیه برای ثبت نام در آزمون، گفت: کسب مقیاس خیلی خوب در تمام دروس با استثناء تنها  یک مقیاس خوب، در نوبت اول برای پایه ششم و حداقل معدل  ۱۷ برای دانش آموزان در نوبت اول پایه نهم ضروری است .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس ادامه داد: دانش آموزانی که ثبت نام کرده اند چنانچه مجوز شرکت در آزمون را خواهند داشت که مقیاس خیلی خوب در تمام دروس و استثناء تنها یک مقیاس خوب، در پایان سال برای پایه ششم و یا حداقل معدل  ۱۷ برای مجموع کل نوبت اول و دوم در پایه نهم را کسب کرده باشند.

قجری یادآور شد: دانش آموزانی که شرایط ثبت نام را داشته باشند می توانند از 31 فروردین ماه سال جاری با مراجعه به سامانه http://sanjesh.farsedu.ir/ نسبت به ثبت نام اقدام کنند .

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش فارس در خصوص زمان برگزاری آزمون مدارس دولتی نیز گفت: این آزمون روز جمعه 28 خردادماه ۹۵ در حوزه های امتحانی که متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد، برگزار می شود.

به اشتراک بگذارید :