26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ ۱۲:۰۲:۱۲
کد مطلب:  1018641
رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
تدوین برنامه عملیاتی با محوریت سند تحول بنیادین ضرورت دارد

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران از برگزاری کارگاه آموزشی کارشناس مسئولان و کارشناسان مشارکتهای مردمی خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران؛ قنبری رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران  در این باره گفت:  این کارگاه های آموزشی بصورت کارگروه های جداگانه در سه حوزه کارشناسی شوراهای آموزش و پرورش و مدارس هیات امنایی، کارشناسی آموزش از راه دور و کارشناسی مدارس و مراکز غیردولتی برگزار و مباحث به شکل تخصصی مورد پیگیری قرار گرفت.

وی با اشاره به هفته گرامیداشت شوراها اظهار داشت: هفته شوراها باید با کیفیت بهتر و با استفاده ازتمام ظرفیت های منطقه ای برگزار شود .

رئیس اداره مدارس غیردولتی و توسعه مشارکتهای مردمی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در ادامه با تاکید بر کیفیت بخشی و بهبود مستمر فعالیت های آموزشی و پرورشی مدارس آموزش از راه دور، تصریح کرد:  باید با برنامه های دانش افزایی و آموزش نیروی انسانی مدارس مذکور از طریق برگزاری دوره های آموزشی و همچنین اجرای طرح نظارت جامع (خودارزیابی، نظارت همتا، نظارت تخصصی و عالیه) بر فعالیت های آموزشی و پرورشی  این مدارس نظارت کرد.

این مقام مسئول در خصوص سامانه مشارکتهای مردمی و بررسی و تعیین تکلیف پرونده های تاسیس و توسعه گفت: تمام پرونده ها در اسرع وقت بررسی و پاسخ متقاضیان داده خواهد شد و کارگروه ویژه نظارت، ارتقاء و راهبری مدارس و مراکز غیردولتی در مناطق تشکیل می گردد.

    قنبری  در پایان با اشاره به پست های سازمانی مدارس و مراکز غیردولتی ، مدارس هیأت امنایی ، شوراهای آموزش و پرورش ، مدارس از راه دور در اداره مدارس غیردولتی و مشارکتهای مردمی ، بر ضرورت تدوین برنامه عملیاتی با محوریت سند تحول بنیادین ، تاکید کرد و افزود: مستندسازی فعالیتها ،جمع آوری آمار و اطلاعات در راستای تحقق اهداف تعیین شده، الکترونیکی شدن مدارس آموزش از راه دور، تشکیل کارگروه های تخصصی شورای آموزش و پرورش مناطق، توجه به توسعه کیفی مدارس و مراکز غیردولتی و  رعایت مواد قانونی در پرداخت حقوق و بیمه کارکنان آزاد از جمله مواردی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :