4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ ۱۰:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1018594
پیام استاندار محترم قم
به مناسبت سالروز تأسیس نهضت سواد آموزی

ارزش و اهمیت فراگیری دانش و آموختن سواد به عنوان عامل مهم و تأثیرگذار بر تکامل شخصیت انسان ها و پیشرفت و اعتلای فرهنگ و اندیشه ، بر هیچ کس پوشیده نیست.

«بسمه تعالی»

ارزش و اهمیت فراگیری دانش و آموختن سواد به عنوان عامل مهم و تأثیرگذار بر تکامل شخصیت انسان ها و پیشرفت و اعتلای فرهنگ و اندیشه ، بر هیچ کس پوشیده نیست. امر مهمی که در کشور ما و با تشکیل نهضت سواد آموزی به فرمان حضرت امام خمینی(ره) در دی ماه 58 مورد توجه ویژه قرار گرفت و جلوه های زیبایی از عزم و اراده و مشارکت همگانی و پرشور یک ملت در راه علم آموزی و مبارزه با جهل و بیسوادی را به تصویر کشید و در پرتو تلاش و همت آموزشیاران و سوادآموزان، نهضتی فراگیر، جهادی و ضربتی برای خشکاندن ریشه بیسوادی، سراسر ایران اسلامی را فراگرفت و امروز با گذشت چهار دهه، شاهد به ثمر نشستن این حرکت فرهنگی آینده ساز و ارتقاء چشمگیر شاخص سوادآموزی در کشور و بهره مندی قاطبه مردم از نعمت سواد هستیم. همسو با توفیقات ملی، در استان قم نیز گام های ارزنده و مؤثری در زمینه توسعه سوادآموزی برداشته شده است به طوری که این استان در حال حاضر جزء چند استان برخوردار از کمترین آمار بیسوادی محسوب می شود.
اینجانب ضمن تبریک "هفتم دی ماه" سالروز تأسیس نهضت سوادآموزی به همه سوادآموزان، آموزشیاران و تلاش گران عرصه علم آموزی در استان قم و تقدیر و تشکر از تشریک مساعی و زحمات آنان، توفیقات روزافزون همگی این عزیزان را در این عرصه مقدس، از درگاه ایزد منان مسئلت دارم.
بهرام سرمست
استاندار قم ورییس شورای پشتیبانی سوادآموزی استان

به اشتراک بگذارید :