7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۷ ۱۰:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1018479
پیام مدیر کل آموزش و پرورش استان قم به مناسبت هفته سواد آموزی

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، حمید رضا شیخ الاسلام مدیر کل آموزش و پرورش استان پیامی را در پاسداشت هفته سواد آموزی و تقدیر از تلاشگران این نهضت، صادر نمود.

بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم دی ماه سالروز صدور فرمان تاریخی تاسیس نهضت سوادآموزی به فرمان بنیانگذار فقید انقلاب حضرت امام خمینی (ره) است.

این روز را در حالی گرامی می داریم که اندیشه های سترگ و ریشه دار آن  رهبر دانا و قائد توانا توانسته است با برگ و باری پر طمطراق به ثمر نشیند و موجب تحولات عمیق در سرزمین پر گهرمان ایران عزیز اسلامی شود.

از این رو مفتخریم تا در چهلمین سالگرد تاسییس این نهاد مقدس که نشات گرفته از آن تفکر بلند و آرمانی و زلال و جوشان آن مرد خدایی است اعلام نماییم کارنامه تشکیل نهضت سواد آموزی سرشار از نمرات ارزشمند در توسعه کشور است تا آنجایی که توانسته است نعمت خواندن و نوشتن را برای آحاد مردمی که از این هدیه الهی محروم بوده اند به ارمغان آورد.

همگان باور داریم که سواد آموزی هدیه الهی است و سنگر مقدس علم فرصتی است برای بینش افزایی تا در پرتو آن بتوان از مرزهای جهل و نادانی عبور کرد و به دانایی رسید که در آن شناخت عمیق معارف اسلامی را در پی خواهد داشت.

و نیک دررهگذرهمین باورمی دانیم که سوادآموزی همچنان یک ضرورت و فضیلت است و از این رو معنتقئیم تمامی دستگاه ها و نهادها باید برای ریشه کنی بی سوادی به میدان عمل آمده تا از این موهبت الهی در تحقق اهداف مقدس اسلام بی بهره نمانندو از سویی نیز زمینه های رشد و توسعه همه جانبه را فراهم آورند.

اینجانب بر خود لازم می دانم  ضمن بیان سپاس خود از همه عزیزانی که بی ادعا و با تمام وجود برای یاد دادن و با تمام توان برای آموختن، خود را به این میدان پرافتخار رسانیدند تا در گود لطف الهی پشت جهل و نادانی را به خاک مذلت نشانند مجددا فرارسیدن هفتم دیماه را به تمامی سوادآموزان، آموزش دهندگان عزیز و همکاران و تلاشگران خستگی ناپذیر حوزه سوادآموزی تبریک گفته و آرزونمایم بتوانیم با تدبیر و همدلی همه دلسوزان عرصه تعلیم و تربیت، در راستای ارتقای شاخص باسوادی استان فراتر از شاخص های ملی و جهانی گام برداشته و با یک برنامه ریزی منسجم و میان مدت شاهد برگزاری جشن پایان بیسوادی در استان  مقدس قم باشیم .

به اشتراک بگذارید :