19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۵ ۱۲:۴۰:۵۵
کد مطلب:  1017520
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان جلسه هماهنگی ناظرین ویژه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش :
کیفیت مهمترین عامل تاثیرگذار در توسعه مدارس غیردولتی است

جلسه هماهنگی ناظرین ویژه سازمان مدارس و مراکز غیردولتی وزارت آموزش و پرورش با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرروش استان زنجان؛ ابراهیم رفیعی مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان در ابتدای این جلسه با اشاره به ضرورت توسعه مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش گفت:توسعه مشارکت های مردمی زمینه ساز بهبود کیفیت آموزشی است ضمن اینکه کیفیت مهمترین عامل تاثیرگذار در توسعه مدارس غیردولتی است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان افزود : تحقق اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش با مشارکت فعال مردم در این نهاد تاثیرگذار امکان پذیر است.

وی مشارکت مردم در آموزش و پرورش را برای تربیت صحیح دانش آموزان ضروری دانسته اظهار داشت : باید زمینه ای فراهم ساخت تا همه اولیا حضور فعال در مدرسه داشته باشند تا بتوان آموزش و پرورش مطلوب و مناسبی برای آینده سازان ایران اسلامی فراهم نمود.

رفیعی ، توسعه مدارس غیردولتی را یکی از نمودهای اصلی مشارکت در آموزش و پرورش دانسته افزود : کیفیت آموزشی مهمترین خواسته اولیا از همه مدارس بویژه مدارس غیردولتی است که در این زمینه ضروری است مدیران محترم این مدارس با استفاده از آخرین یافته های حوزه علوم تربیتی نسبت به ارتقای کیفیت آموزشی در مدارس اهتمام لازم را معمول دارند.

مدیرکل دستگاه تعلیم و تربیت استان، توسعه مشارکت های مردمی را زمینه ساز بهبود کیفیت آموزشی دانسته بر توسعه کمی و کیفی مدارس غیردولتی تاکید نمود.

وی با اشاره به اهمیت شورای آموزش و پرورش در جلب مشارکت نهادهای دولتی و غیردولتی و عموم مردم در نهاد تعلیم و تربیت اظهار داشت : قانون شوراهای آموزش وپرورش به عنوان یکی از مهم ترین قوانینی است که با رویکرد افزایش مشارکت مردم ، تمرکززدایی و بهره مندی از امکانات ملی و منطقه ای در سال 1372 به تصویب رسید.

وی شورای آموزش و پرورش را یک نهاد فراگیر و تاثیرگذار در فعالیت‌های آموزش و پرورش دانست و افزود: تلاش می کنیم تا از این ظرفیت مطلوب برای پیشبرد برنامه های آموزش و پرورش بهره ببریم.

رفیعی تاکید کرد: این شورا به دنبال ایجاد فضای مناسب به منظور همکاری بیشتر ارگان‌ها و نهادها با آموزش و پرورش است، این نهاد با ایجاد ساز و کار لازم برای نظارت مردمی یک شورای برنامه‌ریزی و راهبردی در آموزش و پرورش است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان؛ شوراهای آموزش و پرورش را بازوان توانمند آموزش و پرورش دانست و تاکید کرد: بهره گیری از مشارکت محلی برای ارتقای فعالیت‌های آموزش و پرورش از موضوعات قابل توجه بوده که نقش مهمی در پیشرفت سریع امور دارد و شورای آموزش و پرورش زمینه‌ساز این مهم است.

رفیعی در ادامه با اشاره به ظرفیت های مدارس آموزش از راه دور گفت: به استناد سند تحول بنیادین آموزش و پرورش؛ تلاش می کنیم تا از ظرفیت این مدارس برای افزایش پوشش تحصیلی وکیفیت بخشی به فعالیت‌های آموزشی و پرورشی استفاده کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری کارگاه های آموزشی برای موسسان، مدیران و عوامل اجرایی این مدارس گفت : در راستای کیفیت بخشی آموزشی و پرورشی و آشنایی با قوانین و مقررات و آیین نامه ها دوره های آموزشی و کارگاه های مختلفی برای موسسان و مدیران مدارس آموزش از راه دور برگزار می شود.

وی به تلاش برای جذب بازماندگان از تحصیل اشاره کرده اظهار داشت : از جمله برنامه های ما در حوزه آموزش از راه دور بهره گیری از این ظرفیت مهم برای جذب و پوشش بازماندگان از تحصیل است و در این راستا زمینه  را برای ادامه تحصیل همه کسانی که به هر دلیل امکان تحصیل حضوری ندارند را فراهم نموده ایم.

در ادامه این جلسه ناظران ویژه وزارتی؛ به ارائه نتایج بازدید های خود از مجموعه اداره مشارکت های مردمی و مدارس و مراکز غیردولتی استان پرداختند.

گفتنی است ناظران سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش از روزسه شنبه سوم دی ماه لغایت پنج شنبه پنجم دی ماه سال جاری از وضعیت مدارس و مراکز غیردولتی استان بازدید نمودند.

به اشتراک بگذارید :