22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۴ ۱۱:۰۹:۲۳
کد مطلب:  RRzIqCrk
رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش:
13 هزار مدرسه غیر دولتی در کشور فعالیت دارند

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش، در بازدید از مدارس غیردولتی ملارد از فعالیت 13 هزار مدرسۀ غیر دولتی در کشور خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، مرضیه گرد، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش،  در بازدید از مدارس غیردولتی شهرستان ملارد با اشاره به جدیت وزارت آموزش‌ و پرورش در حمایت از بخش غیردولتی با اشاره به این که تربیت فرهیختگانی متعهد برای آینده کشور بسیار حائز اهمیت است و اشاره به حمایت‌های وزارت آموزش‌ و پرورش از بخش‌های غیردولتی در احداث مدارس افزود: ما از مردم عزیز، دستگاه‌ها، شهرداری‌ها و هر حوزه‌ای که مایل به همکاری با آموزش‌ و پرورش در راستای احداث مدارس غیردولتی و مدارس تخصصی هستند، استقبال می‌کنیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش تصریح کرد: یکی از اهداف و رویکردهای وزارت آموزش‌ و پرورش تقویت مدارس فنی و حرفه‌ای، کاردانش و حوزه‌های تخصصی آموزش است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: معتقد هستیم دانش‌آموزان عزیز ما نه‌تنها در حوزه‌های نظری باید وارد شوند بلکه ما به هنرمند، صنعت‌گر ماهر و ورزشکار متعهد نیز نیازمندیم.

این مقام مسئول با اشاره به این که هم یک مدرسه تخصصی ورزش و هم یک مدرسه جدید کاردانش که به‌صورت غیردولتی راه‌اندازی و مورد حمایت اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان قرارگرفته است ، گفت: خوشبختانه در شهرستان‌های استان تهران این اتفاق خوب رخ‌ داده و ما شاهد دو مجموعه بسیار خوب و تخصصی هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: این امر به علت هزینه‌های بالایی که دارند و امکانات و تجهیزاتی که باید در اختیارشان قرار بگیرد رخ‌ داده است.

گرد ضمن تأکید بر این امر که این امکان را برای بخش غیردولتی فراهم خواهیم کرد که بتوانند هم از اولویت صدور مجوز و هم از اولویت تسهیلات و وام‌ها برخوردار شوند، این‌ یکی از برنامه‌های جدی ماست، ادامه داد: معتقد هستیم دانش‌آموزان عزیز ما نه‌فقط در حوزه‌های نظری باید وارد شوند بلکه ما به هنرمند، صنعت‌گر ماهر ورزشکار متعهد نیز نیازمندیم.

وی با اشاره به احداث صندوق حمایت از مدارس غیردولتی خاطر نشان کرد: امیدواریم با راه‌اندازی صندوق حمایت از مدارس غیردولتی شاهد شکوفایی و راه‌اندازی هرچه بیشتر این مدارس باشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش ضمن تأکید بر این امر که ارتقای مراکز آموزش زبان و همچنین مراکز و مجموعه‌های پرورشی که بتواند به‌صورت غیردولتی و زیر نظر آموزش‌ و پرورش اقدام کنند، از دیگر برنامه‌ها خواهد بود، در پایان افزود: ما در راستای رتبه‌بندی و نظارت بر مدارس برنامه جامع را انجام داده‌ایم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش خاطر نشان کرد: ما تلاش می‌کنیم از طریق تسهیلات و وام‌هایی که از رقم‌های کوچک 20 میلیون تومان شروع و تا رقم‌های 150 میلیون تومان افزایش می‌یابد، کمک‌هایی به این عزیزان داشته باشیم، البته متناسب با تفاهم‌نامه‌هایی که با بانک داشتیم اقداماتی هم به‌زودی اعلام خواهد شد.

وی در خصوص میزان تسهیلات با اشاره به تعداد مدارس غیردولتی در کشور افزود: تعداد مدارس غیردولتی ما در کل کشور در حال حاضر حدود 13 هزار مدرسه است که متأسفانه در حال حاضر تعداد کمی از آنها و در حدود 3 هزار مدرسه در حوزه فنی و حرفه‌ای و کار دانش فعالیت می‌کنند.

گرد با اشاره به افق برنامه‌های سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش‌ و پرورش گفت: در این راستا امسال وارد فاز تربیت ارزیابان تخصصی و همچنین تقویت حوزه پرورشی در مدارس و مراکز غیردولتی خواهیم شد.

به اشتراک بگذارید :