24 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ ۱۲:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1015422
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران:
 جهل و بی سوادی سر منشا  محرومیت در جامعه است

همایش سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی با حضور معاون سازمان سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در کانون ملائک قرچک برگزار شد.

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،رضا اصلانی شاهسوار معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران ،با اشاره به اینکه جهل و بی سوادی سرمنشأ فقر و محرومیت در جامعه است ،اظهار داشت: برای یک انسان بی‌سواد هر کسی می‌تواند تصمیم بگیرد و این مهم‌ترین و اصلی‌ترین چالشی است که انسان های بی سواد در زندگی و جامعه با آن مواجه می باشند.
وی با اشاره به فعالیت های سواد آموزی در این استان ، تاکید کرد: ما به خدای قلم ،قسم خورده‌ایم  و هم دل شدیم تا بتوانیم بی سوادی را در این استان از بین ببریم و از این راه کمکی به خلق خدا کرده باشیم.
 اصلانی در ادامه متغیر بودن جمعیت بی سوادی در شهرستان های استان تهران را به دلیل مهاجرت از جمله مشکلات اصلی این استان دانست و تصریح کرد: با تلاش همکارانم در حوزه معاونت سوادآموزی تمامی تلاش خود را به کار بسته ایم تا با یاری و کمک از دیگر نهادهای دولتی و غیردولتی بتوانیم ، الگوی شهر بدون  بی سواد را در شهرستان های استان اجرایی نماییم.

به اشتراک بگذارید :