22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۳ ۱۴:۱۰:۰۰
کد مطلب:  1015365
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران :
انسان امروز باید از مرزهای دانایی عبور کند

همایش سالروز تشکیل نهضت سواد آموزی با حضور معاون سازمان سواد آموزی وزارت آموزش و پرورش و مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در کانون فرهنگی تربیتی ملائک قرچک برگزار شد .

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران با اشاره به اهمیت سوادآموزی گفت: اگر می خواهیم از کیفیت بهتری از زندگی بهره ببریم باید از سواد لازم برخوردار باشیم. وی با اشاره به اینکه خواندن و نوشتن در گذشته تعریف سواد را در بر می‌گرفت، تاکید کرد :امروز سواد آموزی معنای متفاوت تری یافته است و بدین معناست که من بدانم برای این که بتوانم تغییر ایجاد کنم .
صیدلو تمام مسئولیت آموزش و پرورش را بر اساس  چهار رابطه انسان با خود ،انسان با خدا، انسان با مردم و انسان با طبیعت دانست و افزود : دانستن برای قدرت تغییر در زندگی است و تمامی گرفتاری‌های امروز جهان به خاطر کسانی است که در این ارتباطات دچار اختلال شده اند.
این مقام مسئول ادامه داد: اگر امروزه گاهی اخبار نامطلوبی از سراسر جهان می شنویم از همین به هم ریختگی در  ارتباطات انسان با خدا، خود، مردم و طبیعت نشات می گیرد.
صیدلو در ادامه با تاکید بر اینکه در دنیای امروز انسانی که نتواند از ابزار جدید استفاده کند و به مرزهای دانایی به پیوند نمی تواند موثر واقع شود، تصریح کرد:  دانایی صرفاً به معنی دریافت اطلاعات نیست بلکه این اطلاعات باید تبدیل به باور شود و پس از تحلیل، انتخاب و بعد از انتخاب به عمل تبدیل گردد.
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات سیال بودن جمعیت در شهرستان های استان تهران اظهار داشت: اضافه شدن چیزی بالغ بر ۲۰۰ هزار نفر سالانه بر جمعیت استان تهران یکی از مهم‌ترین مسائلی است که باید مورد توجه جدی قرار گیرد و زیرساخت‌های لازم جهت تحصیل و شرایط مطلوب زندگی برای این افراد فراهم شود.
این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: گرفتاری عمده در حوزه سواد آموزی شناسایی و کشف افراد بی سواد و متقاعد کردن آنها به امر سواد آموزی است که نیازمند همت تمامی نهادها و ارگان های دولتی و غیر دولتی است و آموزش و پرورش در این زمینه به تنهایی نمی‌تواند موفق عمل کند.

به اشتراک بگذارید :