3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ ۱۴:۰۷:۴۶
کد مطلب:  1014078
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
سلامت یکی از استراتژیک ترین مسائل هر جامعه است

شورای سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، نمایندگان دانشگاه های علوم پزشکی ایران ، تهران و شهید بهشتی ،انجمن پرستاری تهران و سازمان بهزیستی استان تهران برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران،محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به شروع  فصل سرما و بروز بیماری های این فصل ، سلامت را یکی از مهمترین استراتژی های هر جامعه دانست و گفت ؛ پیشگیری مهمتر از درمان است و ما باید تمام توانمان را صرف آموزش دانش آموزان کنیم تا آینده و جامعه سالم داشته باشیم.

وی افزود: موضوعی که امروزه ذهن جامعه خصوصا آموزش و پرورش را درگیر ساخته است بحث آلودگی هوا و بیماری های فصلی است، چراکه دانش آموزان در محیط مدرسه ارتباط بسیار نزدیک و مستقیم با یکدیگر دارند و این امر موجب می شود تا تلاش بیشتری برای آموزش این عزیزان انجام دهیم.

صیدلو سلامت جسمانی را یکی از مهمترین مسائل انسانی و اجتماعی دانست و تصریح کرد: اگر سلامت جسمی جامعه خوب نباشد قطعا سلامت روانی جامعه نیز به خطر خواهد افتاد و تا وقتی که ذهن جامعه در آرامش نباشد نمی توان به اهداف مورد نظر دست یافت.

این مقام مسئول درپایان از دانشگاهها ، کارشناسان ،مسئولان و کارشناسان خواست تا تمام تلاش خود را جهت آموزش به دانش آموزان که آیندگان جامعه هستند انجام دهند تا جامعه ای سالم و به دور از اسیب  داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :