4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۲ ۱۱:۳۱:۰۰
کد مطلب:  1013682
آموزش و پرورش استان بوشهر حائز مقام اول اجلاس استانی نماز شد

در آئینی با حضور مسوولان استانی از آموزش و پرورش استان بوشهر به عنوان مقام اول اجلاس استانی نماز در پنجمین دوره این اجلاس تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر،استاندار بوشهر در پنجمین اجلاس استانی نماز بوشهر اظهار داشت: هرچه نمازخانه‌ها و نمازخوان‌ها بیشتر باشند آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود و این رسالت سنگینی است که بخشی از آن بر عهده آموزش و پرورش است.

عبدالکریم گراوند تصریح کرد: کسانی که فردای جامعه ما را می‌سازند و در آن ایفای نقش می‌کنند همین دانش‌آموزان امروز هستند که امیدواریم پیوند مستحکم‌تری میان مدارس و مساجد برقرار شود.

وی با بیان اینکه چنانچه نماز به عنوان ستون دین در فرهنگ فرزندان این جامعه ساری و جاری باشد آن جامعه پیشرفت می‌کند اضافه کرد: باید جذابیتی ایجاد شود تا فرزندان از سر میل و شوق خودشان به سمت نماز گرایش پیدا کنند.

استاندار بوشهر افزود: باید بررسی شود اکنون پس از گذشت ۴۰سال از عمر انقلاب آیا در ارتباط بافرهنگ نماز و ایجاد آن در خانواده به چه میزان کار عالمانه و روان‌شناسانه صورت گرفته

گراوند اظهار داشت: جامعه‌ای که بافرهنگ نماز مأنوس باشد اخلاق، فرهنگ، نظم و انضباط و حق‌الناس در آن معنا پیدا می‌کند و در این جامعه آسیب‌های اجتماعی به‌شدت کاهش می‌یابد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری چنین برنامه‌هایی این است که ببینیم باید چه کاری انجام دهیم تا میل به اقامه نماز و حفظ و ترویج آن در فرزندان ما بیشتر شود و امیدوارم بتوانیم به وظایف خود درباره نماز عمل کنیم و با پیوند بیشتر فرزندان و نماز روزبه‌روز بیشتر شاهد رونق نماز و نمازخانه باشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار بوشهر  نیز در این اجلاس با اشاره اینکه آثار متعددی به دبیرخانه پنجمین اجلاس استانی نماز ارسال شد اظهار داشت: 366 اثر با موضوعات نماز و مدرسه به دبیرخانه این اجلاس ارسال شد.

حسن ابراهیمی، رویکرد این اجلاس را ارتقاء سطح کمی و کیفی و ترویج فرهنگ نماز و تجلیل از فعالان این عرصه دانست و خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های این اجلاس مشارکت جوانان و نوجوانان و راه‌اندازی 2 نمایشگاه توسط دانش‌آموزان و اداره کل ارشاد، روابط عمومی استانداری و حوزه هنری است.

وی با اشاره به اهمیت فریضه نماز تاکید کرد: نماز کلید واژه عشق، زیبایی و طهارت روح و روان و مظهر از خود گذشتن و به خدا پیوستن است.

پنجمین اجلاس استانی نماز با عنوان نماز و مدرسه و با موضوع راهکارهای ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین دانش آموزان و حضور فعال روحانیون در نماز جماعت مدارس برگزار شد.

در آئین اختتامیه پنجمین اجلاس استانی نماز از برگزیدگان بخش‌های مختلف دانش‌آموزی، فعالان نماز، مدیران فعال در این زمینه و تقدیر صورت گرفت که از 366 آثار ارسالی به دبیرخانه50  اثر برگزیده شدند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

گفتنی است آموزش و پرورش استان بوشهر حائز مقام اول اجلاس استانی نماز در پنجمین دوره این اجلاس شد.

به اشتراک بگذارید :