20 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۰۱ ۱۳:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1012649
اطلاعیه شماره (4): امکان دریافت ایده ها و تجارب برتر آموزشی و تربیتی

اطلاعیه شماره (4): امکان دریافت ایده ها و تجارب برتر آموزشی و تربیتی

با توجه به تصمیم کمیته علمی همایش مبنی بر امکان پذیرش ایده ها و تجارب برتر آموزشی و تربیتی، پژوهشگران گرامی می توانند ایده های خود را براساس موارد ذکر شده ارسال نمایند.

پژوهشگران محترم جهت ارسال ایده ها و تجارب برتر آموزشی و تربیتی، لطفاً نکات زیر رعایت گردد:

  • ابتدا راهنمای نگارش ایده را که در پایین صفحه درج شده است، مطالعه نموده و ایده خود را در قالب خواسته شده، آماده نمایید.
  • لازم است فایل ایده خود را به صورت word وpdf  به همراه فرم ثبت نام در همایش، ارسال نمایید.
  • در عنوان ایمیل (subject) نام و نام خانوادگی پژوهشگر (نویسنده مسئول) + نام ناحیه/ منطقه یا دانشگاه قید گردد.
  • دبیرخانه همایش از بررسی ایده هایی که مطابق این دستورالعمل تهیه نشده باشند، معذور خواهد بود.

 

راهنمای نگارش ایده ها و تجارب برتر آموزشی و تربیتی

صاحبان ایده ها موظف هستند ایده پیشنهادی خود را در قالب فرمت ارائه شده در وب­سایت همایش (ea.medu.ir) و حداکثر تا 1000 کلمه (بیان مسئله تا سایر توضیحات) به پست الکترونیکی همایش (Tahghigh@medu.ir) تا پایان زمان اعلام شده ارسال نمایند.

1- نام و نام خانوادگی صاحب ایده: در این قسمت نام و نام خانوادگی فردی که اقدام به ایجاد و نوشتن ایده نموده است، به صورت کامل نوشته می شود.

2- دانشگاه یا سازمان مربوطه: در این قسمت نام دانشگاه یا سازمان مربوطه فرد صاحب ایده نوشته می شود.

3- عنوان ایده: در این قسمت عنوان ایده نوشته می شود، باید دقت گردد که عنوان ایده باید متناسب با اصل موضوع و محورهای همایش باشد و در عین اختصار در بردارنده اصل موضوع و گویای مطلب باشد.

4- زمینه ایده: در این قسمت زمینه ایده مورد نظر در رابطه با محورهای 6 گانه همایش به همراه شاخه موردنظر آن (محورهای فرعی) نوشته می شود.

5- بیان مسأله (بیان اهمیت، ضرورت و کاربرد ایده بر اساس نیازسنجی های انجام شده): در این قسمت ابتدا با توضیح مختصر در رابطه با موضوع بیان شده به توضیح ارتباط موضوع با ایده مطرح شده بپرداخته می شود. مشکلات حاضر که سبب طرح ایده شده است از جمله مطالبی است که باشد مطرح گردد.

6- هدف و اهداف اختصاصی: در این قسمت اهداف مربوط به طرح ایده و هدف اصلی و اختصاصی از طرح ایده، همراه با ذکر اهداف جزئی ذکر می گردد. هدف کلی در کل شامل عنوان ایده مطرح شده می باشد، که از چندین هدف اختصاصی تشکیل شده است.

هدف کلی

به روزرسانی و تجدیدنظر در قالب ها، مدل ها و شیوه های آموزشی و تربیتی؛ 

اهداف اختصاصی

انجام پژوهش های جامع و مستمر پیرامون مختصات و ویژگی های مخاطبان و علایق و سلایق آنها؛

بررسی و آسیب شناسی مدل های آموزشی و تربیتی موجود و شناخت نقاط ضعف و قوت آنها؛

زمینه سازی برای نقد منصفانه و مطلوب نظام آموزش و پرورش موجود.

                      

7- روش اجرا و راه حل: روش اجرای طرح باید حاوی نکات کلیدی روش کار باشد، به نحوی که مراحل مختلف را از ابتدا تا انتهای ایده به وضوح ترسیم نماید.

8 کاربرد ایده و نقاط قوت آن: در این قسمت باید به کاربردهایی که ایده­ی ارائه شده در زمینه های مختلف و یا در رفع مشکلات می­تواند داشته باشد، اشاره شود. علاوه بر این باید به نقاط قوت ایده ارائه شده نسبت به روندها، روش ها و فرایندهای  حاضر اشاره گردد.

9- نقاط ضعف ایده و موانع بر سر راه: در این قسمت باید به نقاط ضعف ایده ارائه شده نسبت به روندها، روش ها و فرایندهای حاضر اشاره گردد. در صورتی که بر سر راه اجرای ایده ارائه شده مانعی اعم از مشکلات اعتباری، زیرساختی، فرهنگی، احتماعی و یا غیره وجود دارد، موانع را نام ببرید.

10- سایر توضیحات: صاحب ایده ارائه شده در صورتی که بندهای مذکور قبل نتوانند جوانب لازم ایده ارائه شده را در بر بگیرند می تواند در این بخش توضیحات تکمیلی را ارائه دهند.

لینک دانلود

دریافت فایل word

 

به اشتراک بگذارید :