26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۱۴:۰۸:۲۸
کد مطلب:  AM2IoDdZ
مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
216 هزار دانش آموز از فعالیت های کانون های دانش اموزی در شهرستان های استان تهران بهره مند شدند

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران در نشست هماهنگی و برنامه ریزی کانون های تربیتی و اردوگاه های دانش آموزی شهرستان های استان تهران گفت: کانون های دانش آموزی مهم ترین بستر آموزشی و تفریحی برای اوقات فراغت دانش آموزان است و باید برای ایجاد مشارکت سازنده در آن اهتمام ورزید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست هم اندیشی مدیران کانون های دانش آموزی شهرستان های استان تهران، با حضور مدیر کل آموزش و پرورش در سالن جلسات شماره 1 این اداره کل برگزار شد.

مدیر کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، ضمن عرض تبریک به مناسبت ولادت با سعادت حضرت امیرالمؤمنین، علی (ع) گفت: کانون های مناطق شهرستان های استان تهران، با عناوین برنامه های جوانه ها، انجمن ها، کارگاه های مهارتی و مناسبتی و عمومی، میزبان بیش از 216 هزار دانش آموز بوده است که سهم دانش آموزان دختر از این تعداد بیشتر بوده است.

کمرئی ضمن اشاره به سرانۀ فضای فیزیکی کانون ها در شهرستان های استان تهران نسبت به میانگین کشور افزود: میانگین سرانۀ فضای فیزیکی کانون در شهرستانهای استان تهران 03/0 متر مربع می باشد.

وی کانون شهید کافی را قدیمی ترین کانون شهرستان های استان تهران برشمرده و ادامه داد: آخرین ساخت کانون در شهرستان های استان تهران در سال 1380 در ناحیۀ 1 بهارستان صورت پذیرفته است و از 18 کانون موجود در شهرستان های استان تهران 13 کانون دارای سالن اجتماعات و تالار نمایش است که در کانون بعثت رباط کریم به ازای هر 726 دانش آموز، یک صندلی وجود دارد که در بین کانون های شهرستان های استان تهران، پایین ترین برتبه و کانون شهید آوینی فشافویه با 31 صندلی بالاترین سرانه را دارد.

کمرئی ادامه داد: ناحیۀ 1 شهر ری با کانون های امام خمینی (ره) و سمیه، با جذا 80 هزار و 166 نفر از مجموع 166 هزار نفر، بالاترین میزان جذب دانش آموز را داشته است

این مقام مسئول جود نمازخانه در کانون های فرهنگی-تربیتی دانش آموزی را یکی از مهم ترین ملزومات اصلی کانون ها دانسته و خاطر نشان کرد: سرانۀ نمازخانه در کانون های دانش آموزی شهرتسان های استان تهران 38 سانتی متر مربع می باشد که توسعۀ نمازخانۀ کانون ها در دستور کار قرار گرفته است.

شایان ذکر است برنامه ها و فعالیت های کانون های فرهنگی-تربیتی در کلیۀ مقاطع تحصیلی تعریف شده است.

به اشتراک بگذارید :