27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۱۲:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1008555
مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانه‌های استان تهران:
بیش از ۱۰ درصد دانش‌آموزان شهرستان‌های استان تهران اتباع هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران گفت :وجود بیش از یک چهارم دانش آموزان اتباع در شهرستان‌های استان تهران نگاه و حمایت ویژه متولیان این امر را می‌طلبد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، نشست شورای معاونین و روسای مناطق شهرستان های استان تهران با حضور منصور حاجی مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری تهران و محمد صیدلو مدیر کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران در سالن آیت الله هاشمی رفسنجانی اداره کل برگزار شد.

محمد صیدلو با ارائه آمار دانش‌آموزان اتباع خارجی در این استان اظهار داشت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) مبنی بر ارائه خدمات مطلوب آموزشی به اتباع خارجی، در شهرستان‌های استان تهران این مهم در حال اجراست ولی نیازمند حمایت و مشارکت نهادهای مرتبط با این موضوع است، زیرا ما به عنوان یک استثناء در کل کشور با مشکلات عدیده‌ای در این زمینه روبرو هستیم.

وی افزود: برای ساماندهی بیش از ۱۱۹ هزار دانش آموز اتباع خارجی نیاز به ۳هزار و ۶۰۰ کلاس درس و بیش از ۴۰۰ واحد آموزشی است، این در حالی است که متوسط جمعیت دانش‌آموزان در شهرستان‌های استان تهران بالاتر از میانگین کل کشور می‌باشد.

به اشتراک بگذارید :