3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ ۱۰:۲۰:۰۰
کد مطلب:  1008287
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش:
کانون‌های فرهنگی تربیتی می‌توانند ساحت‌های شش‌گانه را برای دانش‌آموزان فراهم کنند

مدیر کل فرهنگی هنری اردو‌ها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، ظرفیت کانون‌های فرهنگی تربیتی را برای آموزش ساحت‌های شش‌گانه به دانش آموزان مهم ارزیابی کرد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران، اولین جشنواره استانی دستاوردهای کانون ‌های فرهنگی تربیتی شهرستان‌های استان تهران با حضور علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران و مدیران و معاونین پرورشی مناطق تابعه در کانون فرهنگی تربیتی سمیه شهرری برگزار شد.

در این همایش علی رمضانی با اشاره به اینکه باید از همه ظرفیت‌های خود برای تعلیم و تربیت دانش‌آموزان استفاده کنیم، گفت: ۱۵ درصد از اوقات دانش‌آموزان در اختیار آموزش و پرورش است، و مابقی آن که درصد بالایی است در اختیارمان نیست، مسولان ارشد نظام تعلیم و تربیت با دفاع از آن زمانی که این عزیزان در اختیارش است باید بتوانند با برنامه‌ریزی مناسب و استفاده از ظرفیت بالای فضاهای جانبی که دارد بهره ببرد.

وی بهره برداری صحیح از کانون‌های فرهنگی تربیتی، فرهنگسراها، اردوگاه‌ها و کانون‌های قرآنی را از جمله وظایف آموزش و پرورش دانست و افزود: با اینکه در بودجه آموزش و پرورش ردیفی برای کانون ها تخصیص پیدا نکرده است اما با این شرایط بیش از ۴ میلیون دانش‌آموز از خدمات کانون‌ها بهره می‌برند و این نشان دهنده آن است که کانون‌ها می‌توانند تمام نیازهای ساحت‌های شش‌گانه را برای دانش آموز پاسخ دهند.

رمضانی با اشاره به اینکه ما می‌توانیم از ظرفیت کانون‌ها برای زمان‌هایی که دانش‌آموز در اختیار آموزش و پرورش نیست، بهترین استفاده‌ها را داشته باشیم اظهار داشت: در حالیکه معلمان ما در کلاس‌های درس و با حجم بالای محتواهای آموزشی فرصت مناسب فعالیت‌های تربیتی را پیدا نمی‌کنند، این کانون‌ها هستند که با قدرت می‌توانند با بهره‌گیری از مدیران و مربیان متخصص وحضور فعال خود در این مجموعه‌ها، به این وظیفه خود عمل کنند ودر این زمینه خدمات شایسته‌ای را ارائه کنند.

اولین جشنواره استانی دستاوردهای کانون‌های فرهنگی تربیتی با شعار کانون در منظومه تربیت با برپایی غرفه‌هایی از دستاوردهای کانون‌های استان از ۲۵ آذر لغایت ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸ در کانون فرهنگی تربیتی سمیه شهرری برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :