2 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۱۳:۴۴:۰۷
کد مطلب:  fm8Hc3gE
معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران تاکید کرد:
فرهنگ‌سازی در حوزۀ اقتصاد مقاومتی از ضروریات در حوزۀ آموزش و پرورش است

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در نشست کارگروه اوقات فراغت تابستان 95 گفت: فرهنگ‌سازی اقتصاد مقاومتی از ضروریات مهم در حوزه آموزش و پرورش است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، نشست کار گروه برنامه‌ریزی اوقات فراغت تابستان 95 با حضور معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های تهران و دیگر اعضا تشکیل جلسه داد.

سید مجتبی هاشمی، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در حاشیه این نشست در جمع خبرنگاران جنوب تهران اظهار داشت: نشست کار گروه برنامه‌ریزی اوقات فراغت دانش‌آموزان برای تابستان 95 با حضور اعضا تشکیل شد.

وی در ادامه بر نامگذاری سال 95 از سوی رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و ضمن تأکید بر این امر که اقتصاد مقاومتی صرفاً به معنای صرفه‌جویی نیست و این امر بر رونق تولید و اشتغال با تکیه بر توانمندی‌های داخلی تأکید دارد، گفت: ضروری است در آموزش و پرورش نیز به فرهنگ‌سازی در این زمینه به‌طور ویژه پرداخته شود.

این مقام مسئول در اشاره، ضمن تأکید بر این امر که نگاه به اوقات فراغت به‌عنوان یک برنامه صرفاً تابستانی یک آسیب است و باید برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی برنامه داشته باشیم، افزود: در این برنامه، در نظر گرفتن نیازهای دانش‌آموزان و پرهیز از نگاه سنتی به پایگاه‌های تابستانی ضروری است.

هاشمی، نگاه به اوقات فراغت به‌عنوان یک برنامه فصلی (تابستانی) را یک آسیب دانسته و ضمن تأکید بر این که باید برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در طول سال تحصیلی برنامه داشته باشیم، خاطر نشان کرد: در این برنامه ضرورت دارد نگاهمان به نگاه دانش آموزان نزدیک و ضمن در نظر گرفتن نیازهای آنان از نگاه سنتی به پایگاه‌های تابستانی بپرهیزیم.

وی، ضرورت حرکت به سمت فعالیت محوری، توجه ویژه به شکوفایی خلاقیت‌ها، استفاده از نظرات اولیای دانش‌آموزان و صاحب نظران فرهنگی، بررسی محتوایی و نحوه اجرای برنامه‌ها و بکارگیری شیوه‌های نوین و جذاب برای جذب حداکثری دانش آموزان در فعالیت‌های فرهنگی را مورد تأکید قرار داد و افزود: باید ضمن استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان، ظرفیت اردوگاه‌های دانش آموزی،کانون های فرهنگی ـ تربیتی و ورزشی، مدارس خاص، هنرستان‌ها و تشکل های دانش‌آموزی، برنامه اوقات فراغت تابستان 95 ساختارمندتر از سال گذشته برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، در پایان به ضرورت برنامه‌ریزی و جذب دانش‌آموزان در برنامه‌های اوقات فراغت، قبل از شروع امتحانات پایان سال تحصیلی اشاره و بر این امر تأکید کرد.

در پایان این نشست اعضای کار گروه به بیان نظرات و دیدگاه های خود پرداخته و مقرر شد برنامه‌های پیشنهادی که قابلیت اجرایی داشته باشند برای بررسی و تأیید نهایی در ستاد اوقات فراغت استان به کارشناسی فعالیت‌های اردویی تحویل شود.

به اشتراک بگذارید :