14 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۱۷:۴۰:۰۰
کد مطلب:  1007831
معاون پرورشی و فرهنگی خبرداد؛
فعالیت سازمان دانش‌آموزی با بیش از دو میلیون عضو و ۶۰ هزار مربی

معاون پرورشی و فرهنگی در دیدار روسای سازمان دانش‌آموزی استان‌ها با وزیرآموزش‌وپرورش از فعالیت سازمان دانش‌آموزی با بیش از دو میلیون عضو و ۶۰ هزار مربی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر امروز علیرضا کاظمی در دیدار روسای سازمان دانش‌آموزی استان‌های سراسر کشور که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد با ارائه‌ گزارشی از وضعیت سازمان دانش‌آموزی، اظهار کرد: در این سازمان هدف ما تربیت اجتماعی دانش آموزان در کنار تربیت اخلاقی و دینی است.

وی افزود: اردوهای یک‌روزه، مانور زلزله، جشن سپاس معلم، حضور فعال در مناسبت‌های ملی و مذهبی، اردوهای زیارتی و... دانش‌آموزی ازجمله فعالیت‌های این سازمان است.

کاظمی تصریح کرد: سازمان دانش‌آموزی دو میلیون عضو دارد و ۶۰هزار مربی در این سازمان آموزش‌های لازم را به اعضای این سازمان ارائه می‌دهند البته اغلب مربیان این سازمان از معلمان هستند.

وی سازمان دانش‌آموزی را یک ظرفیت ارزشمند دانست و ادامه داد: آموزش مهارت‌ها و فعالیت‌های خوداتکایی در این سازمان ازجمله برنامه‌های سازمان دانش‌آموزی است.

کاظمی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۳فعالیت و ۹۳برنامه در سازمان دانش‌آموزی در دستور کار است، گفت:‌سامان‌دهی سرویس مدارس را ازجمله فعالیت‌های این سازمان است و اتاق کنترل اردوها در این سازمان استقرار دارد که فرایند اردوها را از آغاز تا پایان کنترل می‌کند.

وی مجلس دانش‌آموزی و خبرگزاری پانا را از مهم‌ترین بخش‌های این سازمان برشمرد و افزود: تشکیل شوراهای دانش‌آموزی، مجامع دانش‌آموزی در سطح منطقه، شهرستان و استان و نهایتاً تشکیل مجلس دانش‌آموزی با حضور نمایندگان تمام دانش آموزان سراسر کشور از فعالیت‌های این سازمان است.

معاون پرورشی و فرهنگی از تشکیل مجلس دانش‌آموزی در استان‌ها خبرداد و اظهارکرد: خبرگزاری پانا باهدف تربیت اجتماعی و با استفاده از ظرفیت‌های دانش آموزان از دیگر فعالیت‌ها سازمان دانش‌آموزی است.

به اشتراک بگذارید :