23 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۶ ۱۰:۲۹:۴۶
کد مطلب:  1007513
معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران:
نشست تخصصی مسئولین کانون های حرکات اصلاحی مناطق تابعه 21 گانه

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: کانون های حرکات اصلاحی باید فعال و پر رنگ شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستانهای استان تهران الهه حسن پور در این باره گفت: دانش‌آموزانی که دچار مشکلات اسکلتی و ساختار حرکتی هستند کانون‌هایی جهت حرکات اصلاحی ایجاد شده است که می توانند با حضور در این کانون ها از مشاوره های و تمرینات لازم بهره ببرند.

وی با تاکید بر ضرورت برپایی این کانون‌ها در تمامی مناطق شهرستانهای استان و تعلیم مربیان ویژه به طور تخصصی ،افزود: این آموزش ها ، تمرین‌ها و حرکات اصلاحی علاوه بر اینکه از پیشروی این ناهنجاری جلوگیری می‌کند در بهبود آن هم نقش جدی خواهد داشت.

حسن پور با اشاره به اینکه اکثریت دبیران تربیت بدنی دارای مهارت کافی در این زمینه هستند که بتوانند غربالگری کرده و ناهنجاری‌های اسکلتیحرکتی را تشخیص دهند ، تصریح کرد: بررسی‌های کافی برای این امر به عهده معلمان تربیت بدنی است که به تعیین ناهنجاری‌های اسکلتی دانش‌آموزان بپردازند و در صورت مشاهده موردی که نیاز به پیگیری و تمرین دارد آن را به کانون‌های اصلاحی ارجاع دهند تا اقدامات تخصصی بعدی انجام ‌شود.

گفتنی است ناهنجاری هایی شامل شانه نامتقارن، انحنای نامتعارف ستون فقرات (اسکولیوز، کیفوز،لوردوز) زانوی ضربدی ، پرانتزی و زانوی عقب مواردی دیگر از این قبیل  با تمرینات صحیح و به موقع و آموزش حرکات اصلاحی تاحد زیادی قابل کنترل و درمان هستند.

 

به اشتراک بگذارید :