4 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۵ ۱۵:۱۳:۲۷
کد مطلب:  1007277
در جلسه مشترک روسای سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و سازمان نوسازی مدارس تأکید شد؛
ساخت و تجهیز ۱۴ مدرسه اوتیسم در استان‌ها

در جلسه مشترک رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با تشریح وضعیت مدارس دانش آموزان با نیازهای ویژه، برساخت و تجهیز مدرسه اوتیسم در ۱۴ استان و یک مدرسه پذیرا به‌عنوان الگو در 16 استان کشور تأکید شد.

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، در دیدار و گفتگوی سید جواد حسینی و مهراله رخشانی مهر و همچنین ابراهیمی خیر بزرگ مدرسه‌ساز کشور، وضعیت فضاهای آموزشی و ورزشی در حوزه دانش آموزان با نیازهای ویژه بررسی و پس از ارائه گزارشی از شرایط موجود برساخت مدرسه اوتیسم در 14 استان تأکید شد.

 بر اساس این گزارش؛ در این جلسه، ساخت و تجهیز یک اتاق آکوستیک در هر استان برای تست نوآموزان ازجمله مواردی بود که مطرح و موردبحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در این دیدار؛ مناسب‌سازی یک کلاس موضوعی ورزش برای دانش آموزان، مناسب‌سازی یک مدرسه پذیرا به‌عنوان الگو در ۱۶استان تا پایان سال ۹۹در راستای مناسب‌سازی ۱۵مدرسه در ۱۵استان با همکاری یونیسف، تکمیل پروژه‌های نیمه‌تمام دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان‌ها ازجمله موضوعات مطروحه در جلسه بود.

بر این اساس در این جلسه مقرر گردید ساخت و تجهیز سالن ورزشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در ۱۵استان و نیز ساخت ۲۱۰مدرسه استثنایی موردنیاز بر اساس اولویت در دستور کار قرار گیرد.

به اشتراک بگذارید :