27 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۰۹:۲۵:۱۹
کد مطلب:  1005934
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران:
هفته قرآن، عترت و نماز فرصتی مناسب برای ارائه توانمندی دانش‌آموزان و فرهنگیان در عرصه فعالیت‌های قرآنی است

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران از برگزاری ویژه برنامه‌های متنوع قرآنی در مدارس استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، سید مجتبی هاشمی گفت: هفته قر‌آن، عترت و نماز از روز بیست و سوم تا بیست و نهم آذر ماه  سال جاری به مانند سالهای گذشته  با نشاط و معنویت ویژه‌ای در مدارس سراسر استان با برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی و قرآنی برگزار خواهد شد.
 
وی گفت: هفته قرآن، عترت و نماز فرصتی مناسب جهت ارائه توانمندی دانش‌آموزان و فرهنگیان در عرصه فعالیت‌های قرآنی است تا به این بهانه فرهنگ ناب قرآن که بنیان و ریشه اصلی فرهنگ اسلامی است روز به روز در بطن جامعه گسترده‌تر گردد.  
 
هاشمی اظهار داشت: از جمله برنامه‌های این هفته می‌توان به مسابقات آموزشگاهی در رشته های مختلف قرآنی، برگزاری محافل انس با قرآن در قالب هیئت‌های دانش‌آموزان و فرهنگیان، گفتمان‌های دینی و پرسش و پاسخ‌های قرآنی و گفتمان‌های ویژه نماز و جشن‌های تکلیف دختران و پسران و برنامه های متنوع فرهنگی که مناطق استان بصورت ابتکاری انجام خواهند داد، اشاره کرد.
 
شایان ذکر است افتتاحیه استانی این هفته همزمان با کلیه مدارس شهرستان‌های استان تهران بصورت متمرکز در روز یکشنبه ۲۴ آذر ماه با برگزاری محفل انس با قرآن و حضور قاریان ممتاز استان و گروه‌های برگزیده تواشیح و همخوانی در اسلامشهر انجام خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :