3 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1005817
دکتر حسینی عنوان کرد:
حمایت خیرین از دانش آموزان با نیاز های ویژه؛ در عرصه مدرسه سازی، مدرسه داری و مدرسه یاری

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز شهرستانهای استان تهران و هیئت همراه دیدار و گفت گو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش  و پرورش استثنایی کشور، در این نشست دکتر حسینی اظهار داشت: کیفیت و تربیت دو عنصر اساسی در نظام تعلیم و تربیت به شمار می روند.

وی با بیان اینکه توجه مسئولین این موسسه به تعلیم و تربیت تمام ساحتی دانش آموزان از اهمیت زیادی برخوردار است، تصریح کرد: نحوه فعالیت این موسسه، به ویژه در استانهای مرزی الگوی مناسبی از مدرسه سازی، مدرسه داری و مدرسه یاری می باشد .

دکتر حسینی در خصوص اتخاذ شیوه و راه کار مناسب جهت ایجاد تعاملات و هماهنگی  بیشتر این موسسه با وزارت آموزش و پرورش پیرامون نحوه ادامه فعالیت مدارس تحت پوشش آن، تشکیل کارگروهی به منظور پیگیری انتظارات مطرح شده را پیشنهاد کرد.

وی در ادامه ضمن ارائه گزارشی از نیاز های دانش آموزان استثنایی به فضاها های آموزشی، فرهنگی ، ورزشی و توانبخشی، حمایت این موسسه را از دانش آموزان با نیاز های ِویژه در عرصه های مدرسه سازی، مدرسه داری و مدرسه یاری را خواستار شد که مورد تأیید قرار گرفت .

در ادامه مدیر عامل موسسه خیریه فرهنگی آموزشی راه ایمان ضمن ارائه گزارش اجمالی از تاریخچه و محورهای فعالیت آن نظیر ساخت مسجد، حوزه علمیه و مدرسه در استانهای مرزی خوزستان، سیستان و بلوچستان و هرمزگان به بیان انتظارات این موسسه در خصوص ایجاد تسهیل در بعضی از امور پرداخت.

شایان ذکر است:  موسسه یاد شده تاکنون از طریق ساخت ۵۰ مدرسه ، شش هزار دانش آموز را تحت پوشش تحصیلی، تربیتی و حمایت های مالی خود قرار داده است.

 

گفتنی است: آیین « آغازی برای یک پایان » یا آیین آغاز خشت گذاری ۲۰۰ مرکز آموزش استثنایی در سراسر کشور، روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه در شهرستان فشافویه به همت جامعه خیرین مدرسه ساز کشور ، انجمن خیرین حامیان دانش آموزان استثنایی و با مشارکت سازمان نو سازی توسعه و تجهیز مدارس انجام می شود.

به اشتراک بگذارید :