16 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ ۰۷:۲۹:۰۵
کد مطلب:  1004306
در راستای اجرای مطلوب سند تحول بنیادین صورت گرفت؛
تدوین راهنمای عمل برنامه سندتحول اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی

دومین جلسه شورای هماهنگی اجرای برنامه سند تحول اداره مدارس و مراکز غیردولتی استان زنجان برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان زنجان؛ علی بیات رئیس اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی استان در ابتدای این جلسه با اشاره به سند تحول بنیادین در آموزش و پرورش گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر توسعه مشارکت های مردمی در نهاد تعلیم و تربیت تاکید شده است و بر همین اساس ضروری است تا زمینه مشارکت همگانی در آموزش و پرورش فراهم گردد .

وی افزود: در زمان حاضر ۱۹ برنامه مبتنی بر سند تحول بنیادین طی سال جاری توسط اداره مدارس و مراکز غیر دولتی و مشارکت های مردمی استان اجرا می شود و  به نوعی برنامه ریزی شده که تمامی فعالیت ها و  برنامه های این اداره، ذیل سند یاد شده باشد.

بیات اظهار داشت: کیفیت بخشی به مدارس و مراکز غیر دولتی، تقویت و ارتقای نقش ارکان سهیم و موثر در فرآیند تعلیم و تربیت، شناسایی و جذب ظرفیت های سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی غیردولتی برای تقویت و گسترش فضاهای آموزش  و پرورش در سطح منطقه و استان از جمله برنامه های اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی آموزش و پرورش استان است.

بیات، توانمندی اعضای شورای آموزش و پرورش، طراحی سیستم، نظارت و پایش فعالیت های مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی، صدور مجوز تاسیس و راه اندازی مدارس مراکز غیر دولتی بر اساس قوانین و مقررات را  از دیگر برنامه های مهم اداره مدارس غیر دولتی و مشارکت های  مردمی بر شمرد.

در ادامه این جلسه و پس از بحث و تبادل نظر پیرامون نحوه تسریع در اجرای برنامه های اشاره شده مقرر گردید راهنمای برنامه عمل توسط اداره مدارس غیردولتی و مشارکت های مردمی تدوین و در اسرع وقت جهت اجرا به مناطق و نواحی ارسال گردد.

 

به اشتراک بگذارید :