8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۶:۱۶:۱۶
کد مطلب:  1004229
مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش اعلام کرد؛
مهم‌ترین فعالیت‌های حاجی میرزایی در نود روز آغازین خدمت در وزارت آموزش‌وپرورش

مهم‌ترین فعالیت‌های حاجی میرزایی در نود روز آغازین خدمت در وزارت آموزش‌وپرورش، تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، ابلاغ نظام رتبه‌بندی معلمان، تفاهم‌نامه تأمین مسکن فرهنگیان بوده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، 3 عملکرد شاخص محسن حاجی میرزایی در دوره نود  روزه آغازین وزارتش شامل؛ تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی،ابلاغ نظام رتبه‌بندی معلمان وتأمین مسکن فرهنگیان است که این فعالیت ها در ادامه شرح داده خواهد شد:

تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی؛

استخدام معلمان حق‌التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در سه گروه مربیان پیش‌دبستانی، آموزش‌دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی، آموزشیاران نهضت سوادآموزی و حق‌التدریسان غیرمستمر تعیین تکلیف شد که شرایط آن به شرح زیر است:

مربیان پیش‌دبستانی؛

 افرادی که از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۱ با یکی از مراکز پیش‌دبستانی دولتی یا کلاس‌های پیش‌دبستانی ضمیمه مدارس دولتی همکاری داشته‌اند و برابر اسناد، مدارک ثبت و احرازشده، از محل اعتبارات دولتی حق‌الزحمه دریافت نموده‌اند.

 آموزش‌دهنده مستمر (دو نفر و بالاتر) نهضت سوادآموزی؛

آموزش‌دهندگانی که از سال ۱۳۷۹ تا قبل از سال ۱۳۹۲ حداقل دو دوره به‌صورت مستقیم با نهضت سوادآموزی همکاری مستمرداشته و در هر دوره حداقل دو نفر سوادآموز را تحت پوشش قرار داده و حق‌الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت

نموده و همکاری آنان هم‌اکنون ادامه دارد.

آموزشیاران نهضت سوادآموزی؛

فردی که با رعایت ضوابط و مقررات آموزشی و اداری با مجوز گزینش، گواهی آموزش تدریس بدو خدمت و شناسه تدریس در نهضت سوادآموزی از سال ۱۳۷۹تا قبل از سال ۱۳۹۲با نهضت سوادآموزی همکاری داشته و حق‌الزحمه خود را از محل اعتبارات دولتی دریافت نموده و همکاری آنان هم‌اکنون ادامه دارد.

حق‌التدریسان غیرمستمر؛

افرادی که از سال ۱۳۷۹تا قبل از سال ۱۳۹۱در مدارس دولتی به‌عنوان نیروی حق‌التدریس آزاد با وزارت آموزش‌وپرورش همکاری داشته، دارای شناسه حق‌التدریس صادره از سوی آموزش‌وپرورش بوده و حق‌الزحمه خود را از محل اعتباراتدولتی دریافت کرده‌اند.

ابلاغ نظام رتبه‌بندی معلمان؛

پس از تصویب نظام رتبه‌بندی معلمان در هیات وزیران، این طرح برای اجرا به آموزش‌وپرورش ابلاغ شد که مشمولان و شرایط آن به شرح زیر است:

-این طرح شامل آموزگاران، دبیران، هنرآموزان، مربیان پرورشی، مراقبان سلامت، مشاوران، معاونان و مدیران واحدهای آموزشی است که حدود ۸۷۰ هزار نفر در سراسر کشور از امتیاز این طرح بهره‌مند خواهند شد.

- معلمان با ۲ سال سابقه کار و بالاتر شامل این طرح می‌شوند و معلمان باسابقه بیش از ۲۴ سال در این طرح به‌صورت ویژه‌ای دیده خواهند شد.

-دریافتی معلمان ابتدایی به دلیل تمام‌وقتی و سختی کار ۱۰ درصد بیشتر خواهد بود.

-معلمان در ۵ رتبه و با سنوات ۲-۶-۱۲-۱۸-۲۴ سال خدمت رتبه‌بندی خواهند شد.

-رتبه‌های پایین‌تر بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان افزایش حقوق خواهند داشت.

-اعتبار طرح رتبه‌بندی فرهنگیان ۲۰۰۰ میلیارد تومان است.

-از ابتدای مهرماه ۹۸در احکام فرهنگیان لحاظ خواهد شد.

-متوسط دریافتی معلمان براثر اجرای رتبه‌بندی ۴۲۰ هزار تومان خواهد بود.

تأمین مسکن فرهنگیان

با امضای تفاهم‌نامه بین وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی مقرر گردید 170 هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان فاقد مسکن احداث شود که شرایط احراز متقاضیان به شرح زیر خواهد است:

-متقاضی و افراد تحت تکفل وی باید فاقد زمین یا واحد مسکونی بوده و تاکنون از هیچ‌یک از امکانات دولتی مانند زمین، واحد مسکونی با تسهیلات یارانه‌ای خرید و احداث مسکن استفاده نکرده باشند.

- متقاضی، متأهل و یا سرپرست خانوار باشد.

-زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در زمره متقاضیان قرار گیرند.

-فرد متقاضی حداقل دارای پنج سال سابقه سکونت متوالی در شهر موردتقاضا باشد.

-کلیه فرهنگیان فاقد مسکن اعم از کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی شاغل در ادارات و مناطق آموزشی و همچنین بازنشستگان مشمول استفاده از مفاد تفاهم‌نامه می‌باشند.

به اشتراک بگذارید :