11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۳:۵۶:۱۹
کد مطلب:  1004086
بهره برداری از دو مدرسه استثنایی در شهرستان سرپل ذهاب

با حضور معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی دو مدرسه خیرساز توحید یک و دو در شهرستان زلزله زده سرپل ذهاب استان کرمانشاه به بهره برداری رسید

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی؛ دکتر سید جواد حسینی  در آیین بهره برداری از این دو مدرسه با تاکید بر اینکه استان کرمانشاه نشانه هایی از پایداری مردم  ایران زمین در دفاع مقدس را دارد اظهار داشت: مردم  کشور هرجا به آنان فرصت داده شده است معجزه کرده اند

وی افزود: حضور  مردم در دفاع مقدس و معجزه حضور آنان در حمایت از مردم  زلزله زده و سیل زده بی نظیر است.

وی گفت: بیش از ۱۵۰۰ مدرسه در چند سال اخیر در اثر سیل و زلزله در کشور آسیب دیده است که تمام این مدارس با مشارکت دولت و همت خیرین به ساخت، نوسازی  و بهره برداری رسیده است.

معاون وزیر با بیان اینکه امروز خوشحالیم اعلام کنیم بیش از ۶۰ هزار نفر در مجمع خیرین مدرسه ساز کشور رسماً فعالیت می کنند، اظهار داشت: لذت مدرسه سازی بالاترین لذت ها است و خیرین مدرسه ساز بهترین انتخاب خود را در زندگی کرده اند.

وی گفت: فرهنگ دهخدا مدرسه را شوقستان معنی کرده است و خیرین مدرسه ساز، شوقستان ساز هستند که شوق را به جامعه تسری می دهند.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر اینکه کارگروه خیرین مدرسه ساز استثنایی تشکیل شده است اظهار داشت:  ۲۱۰ مدرسه در کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه نیاز است که خیرین برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده اند وخیرین بانوی کشور ۱۴ مدرسه اوتیسم را خواهند ساخت.

وی افزود: کارگروه تسهیل خیرین مدرسه ساز نیز با هدف رفع موانع  و تسهیل انجام کار خیر در قلمرو مدرسه سازی نیز تشکیل شده است.

معاون وزیر در پایان با بیان اینکه سه ویژگی  تخصص ، انگیزه و کارآمدی در کارشناسان اداری و معلمان استثنایی وجود دارد اظهار داشت: کار با دانش آموزان با نیازهای ویژه  برکات بی شماری برای معلمان و افراد درگیر با این دانش آموزان دارد.

شایان ذکر است دبیرستان ۸ کلاسه پیش حرفه ای توحید یک ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه با مساحت ۸۷۵ متر مربع  و دبستان  ۸ کلاسه توحید دو نیز  با مساحت ۸۵۰ متر مربع با مشارکت خیرین و اعتبار ۸۰ میلیارد ریال ساخته شده است

 

به اشتراک بگذارید :