8 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۱۲:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1004036
رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی؛
بازماندگان از تحصیل با آموزش الکترونیکی به چرخه آموزش برمی‌گردند

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی در نشست روسای ادارات مشارکت‌های مردمی سراسر کشور از اجرای آزمایشی30 برنامه پرورشی در 6 استان خبرداد وگفت: بازگرداندن بازماندگان از تحصیل به چرخه آموزش با استفاده از آموزش الکترونیکی از برنامه‌های مدارس آموزش از راه دور است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، مجتبی زینی‌وند درنشست روسای ادارات مشارکت‌های مردمی سراسرکشور با اشاره به مصوبات شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی در تشکیل کارگروه‌های تخصصی تصریح کرد: استان‌ها با استفاده از افراد توانمند و متخصص، کارگروه‌هایی متناظر را تشکیل داده تا آن‌ها برنامه عمل مناطق را تنظیم و جهت اجرا ارائه کنند.

رئیس سازمان مراکز و مدارس غیردولتی از احصا 500 برنامه پرورشی و ابلاغ آن به مدارس غیردولتی خبرداد وافزود: این برنامه‌ها پس از بررسی‌های کارشناسانه در چند مرحله اجرایی می‌شود، لذا سی برنامه تحت عنوان راهنمای عمل فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی تنظیم و به‌صورت آزمایشی در ۶استان اجرا می‌شود.

وی از استان‌های خراسان رضوی، شهر تهران، اصفهان، شهرستان‌های تهران، قم و البرز به‌عنوان استان‌های پایلوت این طرح نام برد و افزود: نظارت بر مدارس غیردولتی باید نظارتی قوی، قدرتمند و حمایت‌گرانه باشد و با مدارسی که از قوانین عدول می‌کنند باید قاطعانه برخورد شود.

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی بر تعامل مناسب شوراهای آموزش‌وپرورش با استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها و سایر اعضا تأکید و عنوان کرد: اولویت‌ها در شوراهای آموزش‌وپرورش به‌زودی اعلام می‌شود و بیش از 60 درصد ارزیابی‌ها بر اساس این اولویت‌ها خواهد بود لذا برای ساماندهی بهتر انتظار می‌رود هرماه حداقل یک اولویت اصلی و چند برنامه فرعی در جلسات شورا مطرح شود.

وی ادامه داد: دو برنامه در آموزش از راه دور در اولویت است که عملیاتی شدن آن‌ها انقلابی در آموزش‌وپرورش خواهد بود و این برنامه‌ها در جهت بازگرداندن بازماندگان از تحصیل به چرخه آموزش با استفاده از آموزش الکترونیکی است.

زینی‌وند به ورود خیرین برای اجرای این طرح‌ها در استان‌های پایلوت اشاره کرد و گفت: برای جذب خیرین بیش‌ازپیش باید تلاش کرد و باروی گشاده و نگاه حمایتی این امر خداپسندانه را در آن‌ها تقویت کنیم.

به اشتراک بگذارید :