3 جمادی‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۱۰:۲۷:۳۴
کد مطلب:  srmTmLCc
مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران :
بخش غیردولتی می تواند با ذوق و سلیقه سبب ایجاد نوآوری در حوزه های گوناگون تخصصی شود

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در حاشیه بازدید از مدارس غیردولتی شهرستان ملارد از این مدارس به عنوان الگوهای مناسب برای توسعه مدارس تخصصی در سطح کشور یاد کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران ، علیرضا کمرئی با اشاره به مدرسه ورزش المپیک ۲۰۲۰ در ملارد گفت : مدرسه غیردولتی ورزش المپیک ۲۰۲۰ در شهرستان ملارد تقریباً در سطح کشور منحصربه‌فرد است .

مدیرکل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران با اشاره به موفقیت طرح مدارس غیردولتی تخصصی تشریح کرد : تصورمی کنیم این مدارس شروع بسیار خوبی است برای آن بخش از رشته‌هایی که در حوزه‌های دولتی و با اتکا به منابع دولتی خیلی امکان رونق بخشیدن به آن وجود ندارد . وقتی‌که بخش غیردولتی باذوق و سلیقه و دغدغه خودشان وارد این حوزه‌ها می‌شوند شاهد نوآوری‌های بسیار مناسبی در حوزه‌های گوناگون تخصصی هستیم.

وی با اشاره به دو مدرسه تخصصی هنر و ورزش در شهرستان ملارد گفت : در این دو مدرسه بازنشسته‌های عزیز ما که هرکدام از مؤسسین مدارس دولتی بودند درواقع شروع‌کننده یک حرکت نو در آموزش‌وپرورش شهرستان و در بعضی از حوزه‌ها در آموزش‌وپرورش کشور بودند که  اگر رونق بگیرد ، تبدیل به یک الگو در کشور می‌شود و این سبب خواهد شد که بسیاری از دانش آموزان ما که ذوق و علاقه زیادی را به مبانی نظری و تئوری نشان نمی‌دهند بتوانند در حوزه اجرا و عمل وارد شوند ، تا هم پاسخگوی نیاز این دست از دانش آموزان بوده و هم سبب گسترش فعالیت‌های ورزشی و هنری در سطح کشور باشیم .

کمرئی در خصوص برنامه‌های اداره کل آموزش‌وپرورش شهرستان‌های استان تهران در خصوص گسترش مدارس غیردولتی تخصصی با اشاره به حمایت‌ها و تسهیلات در نظر گرفته‌شده در این خصوص گفت : اداره کل آموزش‌وپرورش استان تهران بیشتر سیاست‌های حمایتی خود را در تسهیل شرایط استقرار مدارس غیردولتی و همین‌طور پشتیبانی از برنامه‌های مؤسسین این مدارس متمرکز کرده است .

وی افزود : هر متقاضی که بخواهد در این زمینه مجوز دریافت کند ما به سهولت و به‌سرعت آن را رسیدگی می‌کنیم و اگر استانداردهایی را که در آموزش‌وپرورش ازلحاظ فیزیکی مورد انتظار هست را ارائه کنند، برای گرفتن مجوز تأسیس هیچ‌گونه مشکلی نخواهند داشت .

این مقام مسئول تأکید کرد : اقدامات ما بیشتر ناظر بر حمایت‌های معنوی از مؤسسین است ، اما به‌صورت متمرکز در حوزه وزارتی ، وام‌های با بهره کم و قراردادهایی که با شرایط خاص بسته می‌شود و همین‌طور سایر اقدامات مالی در این خصوص پیش‌بینی‌شده است.شهرستان‌های استان تهران مستحق توسعه و مستحق دریافت این قبیل پشتوانه‌های مالی است ، امیدواریم بتوانیم بیشتر شاهد رشد و توسعه مدارس غیردولتی باشیم.

 

به اشتراک بگذارید :