26 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ ۰۸:۴۵:۱۷
کد مطلب:  1003554
رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش؛
ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت از مهمترین وظایف روابط عمومی است

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت را از مهمترین وظایف روابط عمومی‌ها برشمرد و افزود: روابط عمومی باید توانمندی‌های آموزش‌وپرورش را به تصویر بکشد.

 به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، عصر دیروز فریبرز حمیدی در جمع کارکنان روابط عمومی اظهارکرد: کارکرد اصلی روابط عمومی، تلاشی آگاهانه، برنامه‌ریزی‌شده و مستمر برای ایجاد و حفظ حسن تفاهم میان یک سازمان و عموم افراد جامعه است بنابراین باید برای تشخیص موقعیت‌ها و رفع مشکلات تلاش کند.

 

وی از روابط عمومی به‌عنوان محلی برای طرح ایده‌های جدید و فکرهای سازنده و خلاقیت یادکرد و تصریح کرد: روابط عمومی مغز متفکر و موتور محرکه و شریان حیاتی آموزش‌وپرورش است لذا همه ما باید به جای عملکرد واکنشی به‌صورت کنشی عمل کنیم و کنشگران فعال و پردازشگران پویا باشیم به عبارتی باید نسبت به جریان سازی تعلیم و تربیت اقدام مؤثر انجام دهیم.

 

حمیدی خاطرنشان کرد: در حوزه رسانه باید با ارائه یک مدیریت یکپارچه و هماهنگ در ستاد و استان بسترسازی لازم را جهت سیاست‌های رسانه‌ای وزارت آموزش‌وپرورش در راستای ارتقای نظام تعلیم و تربیت فراهم نماییم.

 

وی ادامه داد: ارتقای جایگاه تعلیم و تربیت از مهم‌ترین وظایف روابط عمومی است بنابراین باید برای به تصویرکشیدن توانمندی‌ها این دستگاه پهن پیکر و انسان ساز تلاش کنیم به طوریکه از ظرفیت‌های نهفته این وزارتخانه بتوان بهره برداری بیشتری کرد.

 

وی همچنین بر رعایت سه اصل سرعت، دقت و کیفیت در روابط عمومی تأکید کرد و گفت: در این راستا ارائه منشور یکپارچه سیاست‌های رسانه‌ای، ارتباط بیشتر با رسانه‌ها، صاحب‌نظران و مخاطبان آموزش‌وپرورش از برنامه‌های مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش خواهد بود.

 

شایان‌ذکر است؛ در این جلسه تعدادی از کارکنان مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی به ارائه نظرات و پیشنهاد‌های خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :