11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۶:۴۰:۳۸
کد مطلب:  1003359
حسینی در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان
معلمان استثنایی در نظام پرداخت باید ویژه دیده شوند

معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: سختی کار معلمان استثنایی باید دیده شود و نظام پاداش برای این معلمان به طور ویژه در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور، دکتر حسینی در جلسه شورای معاونین اداره کل آموزش و پرورش استان هرمزگان اظهار داشت:
سند تحول بنیادین چند لایه دارد که  لایه نظری و لایه برنامه ای انجام شده و به استان ها ابلاغ شده است.
وی با بیان اینکه لایه بعدی آن عملیاتی بوده و لایه آخر سند هم لایه نهادی است، تصریح کرد: در لایه نظری سند تحول بنیادین خوب پیش رفته ایم ولی در لایه های دیگر کار جدی صورت نگرفته است.

دکتر حسینی افزود: در سند تحول بنیادین در بخش اجرا، ارزیابی و کمک سایر دستگاه ها و نهادها برای اجرای سند کار زیادی انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه نظام جامع عملکرد شامل نظام جامع طراحی ، اجرا، ارزیابی و بهبود عملکرد است  ادامه داد: سند تحول در اجرا و ارزیابی دچار مشکل است.
وی بیان داشت: در حال حاضر برنامه سند تحول بنیادین تبدیل به فعالیت شده است و باید در این مرحله فعالیت ها ارزیابی شود.

دکنر حسینی با تاکید بر اینکه نظام ارزیابی اثر بخش در سند تحول بنیادین نیاز است، عنوان کرد: سنجش اصلی در نظام ارزیابی سنجش اثربخشی است که حلقه مفقوده است.

وی همچنین گفت: باید معلمان در تصمیم سازی مشارکت داده شوند تا لایه های ستادی بتوانند تصمیم گیری کنند.

دکتر حسینی با اشاره به اینکه مدرسه جعبه سیاه جامعه است، افزود:  هر آنچه در جامعه می گذرد از مسیر مدرسه عبور کرده است  بنابراین هر اقدامی برای اصلاح جامعه باید از مدرسه آغاز شود زیرا معلم میزان الحراره جامعه است و دیوار معلم بالاترین دیوارهاست.

وی گفت: سختی کار معلمان استثنایی باید دیده شود و نظام پاداش برای این معلمان به طور ویژه در نظر گرفته شود.

دکتر حسینی اظهار کرد: دانش آموز با نیازهای ویژه استعداد هایی دارد که باید آنها را رشد دهیم.

دکتر حسینی تاکید کرد: دانش آموزان با نیازهای ویژه بیشترین نیاز به این استانداردها را دارند، آموزش و پرورش پیشرفته نیازمنداستاندارد سازی منابع انسانی، منابع مالی،  رویه ها و فراگرد ها و فضا و تجهیزات است.

وی عنوان کرد: عبور از تفکیک به تلفیق و عبور از تلفیق به فراگیرسازی سیاست سازمان آموزش و پرورش استثنایی در مواجهه با دانش آموزان تحت پوشش است.

دکتر حسینی مناسب سازی جامعه، معلمان، والدین و کتب درسی را  رویکرد اصلی تعلیم و تربیت دانش آموزان با نیازهای ویژه عنوان کرد.

وی در پایان افزود: مناسب سازی مدارس پذیرا یکی از اصلی ترین فعالیت هایش است که باید انجام شود، باید ساعت زیاد آموزش در کشور کم شود و به میانگین جهانی نزدیک شود.

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :