22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۴:۰۶:۲۷
کد مطلب:  1003236
مدیر کل امور بین الملل دفتر امور زنان نهاد ریاست جمهوری:
افزایش پوشش تحصیلی در مقطع ابتدایی از مهمترین اولویت‌های نظام آموزشی کشور است

دوره آموزشی توان‌افزایی و سطح علمی زنان فرهنگی ویژه کارشناسان امور بانوان مناطق 21 گانه شهرستان‌های استان تهران و همکاران شاغل در اداره کل برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران، لیلا فلاحتی مدیر کل امور بین الملل دفتر امور زنان نهاد ریاست جمهوری در این نشست با اشاره به رشد نرخ پوشش تحصیلی دختران در سالهای اخیرگفت: در حال حاضر نرخ پوشش تحصیلی دختران در مقطع ابتدایی به 97 درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه افزایش پوشش تحصیلی دوران ابتدایی از مهمترین اولویت‌های نظام آموزشی کشور است، افزود: در بخش افزایش پوشش تحصیلی اقدامات فراوانی صورت گرفته و موفقیت‌های چشمگیری نیز حاصل شده است که بر اساس گزارش سال ۲۰۱۸ ، ایران از نظر نرخ آموزش ابتدایی و متوسطه رتبه یک، از نظر شاخص آموزش در رتبه ۱۰۳ و از نظر نرخ باسوادی رتبه ۱۰۴ را دارد  و در تحصیلات عالی در رتبه ۱۰۵قرار گرفته است.

شایان ذکر است، آشنایی با مفاهیم حوزه جنسیت در آموزش و پرورش با رویکردهای کلی در موضوعات زنان در توسعه ، جنسیت و توسعه،آشنایی با مفاهیم توانمندسازی وآشنایی با کلیشه‌های جنسیتی از جمله اهداف اصلی برگزاری این دوره بود.

 

به اشتراک بگذارید :