16 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۳:۲۰:۴۳
کد مطلب:  1003151
رئیس پژوهشکده معلم آموزش‌وپرورش فارس خبر داد:
دبیرخانه کشوری معلم پژوهنده به آموزش‌وپرورش فارس واگذار شد /سالانه بیش از 6 هزار طرحِ اقدام پژوهی در فارس انجام می‌شود

رئیس پژوهشکده معلم آموزش‌وپرورش فارس گفت: از طرف پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش‌وپرورش ،دبیرخانه کشوری معلم پژوهنده به آموزش‌وپرورش فارس واگذار شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس،قاسم نعمتی ضمن اعلام این خبر گفت: گروه تحقیق و پژوهشِ  آموزش‌وپرورش فارس از سال 1393 تاکنون با برنامه‌ریزی مدون و خاص، درزمینه های توسعه‌ی تربیتِ مدرسِ پژوهشگر، تربیتِ مدرسِ میانی، اقدام پژوهی، طرحِ ویژه‌ی تألیف دانشنامه‌ی ادبیاتِ کودک (از سال ۵۷ تا۹۵ که در دست چاپ هست) تلاش نموده است.

رئیس پژوهشکده معلم آموزش‌وپرورش فارس افزود: از دیگر اقدامات مهم این گروه می‌توان به؛ انجام رساله و پایان‌نامه‌ها در راستای اولویتِ پژوهشی استان و کسب رتبه‌های برترِ کشوری، تجاربِ برتر پژوهشی در سطح کشور شامل : برگزاری اولین همایش ملی فرصت‌ها و چالش‌های اقدام پژوهی در آموزش‌وپرورش و راه‌اندازی مدارس پژوهنده و اداره پژوهنده در استان  اشاره کرد.

وی بابیان اینکه ؛ این مهم باعث ارتقاء کمی و کیفی پژوهش در استان و ایجاد شور و شوق پژوهشی در بین فرهنگیان شد، گفت:  بر همین اساس سالانه بیش از 6 هزار طرحِ اقدام پژوهی در سطح استان انجام گرفته و در چندین سال متوالی نیز رتبه برتر کشوری در این زمینه به فارس رسیده است.

نعمتی گفت: اشتیاق پژوهشی در استان، توانمندی معلمان پژوهنده و داوران مجرب، زمینه واگذاری مسئولیتِ دبیرخانه کشوری معلم پژوهنده را به فارس فراهم نمود .

رئیس پژوهشکده معلم آموزش‌وپرورش فارس افزود: بر همین اساس و در جلسه‌ای که با حضور دکتر حکمتی، مدیر هماهنگی امور پژوهشی پژوهشگاه مطالعات وزارت آموزش‌وپرورش و عبدالرسول احمدی معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش‌وپرورش فارس در پژوهشکده معلم استان برگزار شد، ضمن اهداء لوح ، دبیرخانه کشوری معلم پژوهنده نیز در فارس افتتاح شد

به اشتراک بگذارید :