11 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ ۱۲:۲۶:۴۳
کد مطلب:  1003055
حسینی در جلسه خیرین هرمزگان
دو سالن ورزشی و سه مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه استان هرمزگان با مشارکت خیرین احداث خواهد شد.

نشست معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور با خیرین مدرسه ساز استان هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور  دکتر سید جواد حسینی در این  نشست با بیان اینکه خیرین مدرسه ساز در قلب آموزش و پرورش اند و در گستره تعلیم و تربیت می درخشند گفت: با مشارکت خیرین دو سالن ورزشی و سه مدرسه ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در استان هرمزگان احداث خواهد شد.

وی افزود: پرهزینه ترین و شاخص‌ترین مشارکت را خیرین در امر مدرسه‌سازی محقق کرده‌اند و زیر نظر مجمع خیرین مدرسه‌ساز، خیرین مدرسه یار، هنریار، دانش یار، سلامت یار و ورزش یار را می‌توانیم گسترش دهیم.

معاون وزیر  با بیان اینکه آموزش و پرورش پیشرفته نیازمند استاندارد سازی منابع انسانی، منابع مالی،  رویه ها و فراگرد ها و فضا و تجهیزات است، افزود: بهترین تجربه مشارکتی مردم در کشور، تجربه مشارکت خیرین مدرسه ساز است.

وی گفت: فرهنگ دهخدا مدرسه را شوقستان معنی کرده است و خیرین مدرسه ساز، شوقستان ساز هستند که شوق را به جامعه تسری می دهند.

معاون استاندار با بیان اینکه لذت مدرسه سازی با هیچ لذتی قابل مقایسه نیست اظهار داشت: باید ساخت مدرسه و مشارکت در مدرسه سازی را از دانش آموزان شروع کنیم

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با تاکید بر اینکه کارگروه خیرین مدرسه ساز استثنایی تشکیل شده است اظهار داشت:  ۲۱۰مدرسه در کشور برای دانش آموزان با نیازهای ویژه نیاز است که خیرین برای ساخت آن اعلام آمادگی کرده اند وخیرین بانوی کشور ۱۴مدرسه اوتیسم را خواهند ساخت.

وی افزود: کارگروه تسهیل خیرین مدرسه ساز نیز با هدف رفع موانع  و تسهیل انجام کار خیر در قلمرو مدرسه سازی نیز تشکیل شده است.

وی در پایان گفت: سند جامع آمایش سرزمینی فضا و تجهیزات در حوزه مدارس استثنایی  برای استاندارد سازی فضا و تجهیزات در حال تدوین است.

 

 

 

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :