15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۰۹:۳۹:۱۰
کد مطلب:  NoAsEXf8
چند عضو شورای شهر تاکید کردند
تلاش برای تحقق سرانه های آموزشی برای ساخت مدارس

چند عضو شورای اسلامی شهر مشهد در نشست با مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی بر تحقق سرانه های آموزشی تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد،فاطمه غیور،عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد در نشست مشترک اعضای شورا با مدیرکل و معاونان آموزش و پرورش خراسان رضوی اظهارکرد: در بودجه شهرداری برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی اعتبارات زیادی در نظر گرفته می شود و اگر به آموزش توجه شود ،دیگر نیازی به این هزینه ها نخواهد بود.

وی افزود: چندین تفاهم نامه مشترک بین شورا ،شهرداری و آموزش و پرورش وجود دارد که باید آنها را عملیاتی کرد و همچنین باید به مدارس حاشیه شهر که برخی از کلاس های آنها به صورت مختلط برگزار می شود نیز توجه داشت.
سید جلال فیاضی در ادامه گفت:در خصوص سهم 5 درصدی آموزش و پرورش از عوارض شهری، باید با این اداره کل به یک نتیجه مشترک برسیم و موضوع را حل کنیم.
وی افزود: در حاشیه شهر می توانیم الگویی که با سپاه در خصوص ساخت سالن ورزشی داشتیم را برای ساخت مدارس هم اجرایی نماییم و می توان زمین های لازم را در اختیار آموزش و پرورش برای ساخت مدارس قرار داد.
رئیس کمیسیون حمل و نقل شورا در ادامه گفت: استفاده از فضای مدارس در شرایط خاص و عمومی به عنوان پارکینگ موقت به ویژه در هسته مرکزی شهر می تواند مدنظر قرار گیرد.
وی گفت: تغییر کاربری قسمتی از مدارس که در مناطق مناسب قرار دارند می تواند کمکی به تامین منابع برای آموزش و پرورش باشد.
محمد سهیلی،رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورا نیز در ادامه گفت: شورای سوم دریافت این عوارض را لغو کردو برقرای مجددا نیازمند مصوبه شورا است که مشمول تجمیع عوارض می شود.
وی افزود: دستگاههای دولتی مانند آموزش و پرورش می توانند به شورا لایحه بدهند و از این مسیر می توانند مطالبات خود را دنبال کنند.
سهیلی گفت: در خصوص طرح جامع و حاشیه شهر می توانیم همکاری خوبی با آموزش و پرورش داشته باشیم.
محمدحسین جهانبخش عضو کمیسیون اقتصادی شورا نیز بیان کرد: باید برنامه ریزی های مشترک برای حل مشکلات از جمله دریافت 5 درصد عوارض حق آموزش و پرورش انجام شود.
وی افزود: نگاه شورا ارائه خدمات به سمت مناطق کم برخوردار است و باید در سال«اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» چند اقدام را تفاهم و در همین سال به سرانجام رسانیم.
غلامحسین صاحبی ،رئیس کمیسیون خدمات شهری شورا در ادامه گفت: طبق مصوبه شورا باید به میزان هزینه جمع آوری معتادان برای حوزه های آموزشی نیز اعتبار در نظر گرفته شود.
وی گفت: اگر بتوانیم از ظرفیت مدارس در زمان تعطیلی برای ارائه آموزش های فنی و حرفه ای استفاده کنیم،به ایجاد اشتغال در مناطق حاشیه شهر کمک می شود.
مهدی ذاکرالحسینی،رئیس کمیسیون عمرانی شورا گفت: پیشنهاد می کنیم با مسئولان استانداری و مسکن شهرسازی برای تحقق سرانه های آموزشی جلساتی برگزار شود.
به اشتراک بگذارید :