15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۰۹:۱۷:۴۸
کد مطلب:  Sf7iBLcl
در همایش استانی سبای مهر عنوان شد :
فعالیت در آموزش و پرورش نباید یک جانبه باشد

به همت مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش و به میزبانی ناحیه هفت مشهد ، طرح استانی سبای مهر که ویژه دانش آموزان دختر مستعد محروم مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه اول اجرا می شود برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی ،براتعلی منصوریان معاون پرورشی و فرهنگی این سازمان در حاشیه همایش سبای مهر  که ویژه دانش آموزان دختر مستعد محروم مشغول به تحصیل در مقطع متوسطه اول و به میزبانی اداره ناحیه هفت مشهد برگزار می شد گفت : بر این باوریم که تنها کلاس و کتاب منبع یادگیری نیست و فعالیت های پرورشی نیز از اهمیت بالایی برخوردار هستند و هدف از مجموع  فعالیت هایی که در اموزش و پرورش انجام می شود تربیت همه جانبه دانش اموزان است.

وی ادامه داد: دانش آموزان مستعد و توانمند خراسان رضوی دارای قابلیت های علمی و مهارت و استعداد های برتری هستند و این برنامه به همت امور بانوان اداره کل اموزش و پرورش استان به صورت یک دوره مهارت افزایی برای این دانش اموزان در نظر گرفته شده است.

منصوریان افزود : فعالیت در آموزش و پرورش نباید یک جانبه باشد و تنها به کلاس و کتاب و محیط مدرسه برای یاد گیری کفایت کرد، در آموزش و پرورش بر این باوریم که محیط های یادگیری متعدد است و دانش آموزان می توانند در این محیط ها درس های زندگی را بیاموزند و مهارت اجتماعی و ارتباطی پیدا کنند.

وی ادامه داد: فعالیت های فوق برنامه مهارت هایی را به دانش اموزان یاد می دهد که به آن نیاز دارند و باید به یاد داشته باشیم آموزش تنها حفظ کردن مطالب و محتواها نیست، لذا نشست ها، مسابقات واردوها و بسیاری از فعالیت هایی که در آموزش و پرورش انجام می شود، با هدف ایجاد مهارت در جوانان و نوجوانان است.

وی بیان کرد: در آموزش و پرورش برنامه های بسیار وجود دارد، چه طرح هایی که در مدرسه و چه طرح هایی که در سطح نواحی اجرا می شود که این طرح هم نمونه ای از این طرح هاست و در حوزه تربیتی نیز بالغ بر 150 طرح را در دست اجرا داریم که همه این طرح ها هدف تربیت همه جانبه را دنبال می کند

 رزا درسنی مشاور امور بانوان اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: دانش آموزان دختران ما از تحرک بدنی بالایی برخوردار نیستند و آنطور که فضای ورزشی برای پسران برنامه ریزی شده است، برای دانش آموزان دختر تدارک دیده نشده و از وضعیت مطلوبی برخوردار نیست.

وی ادامه داد:طرحی که امروز اجرا می کنیم با عنوان سبای مهر است و هدف ازاجرا آن ارتقا نشاط و افزایش آگاهی دانش آموزان دختر است.

وی اظهار کرد:این اردو مکانی برای آشنایی دانش آموزان دختر و تبادل فکر و نظر و همچنین آشنایی با فرهنگ شهر ها و مناطق مختلف است.

وی خاطر نشان کرد: در مجموع 10 طرح استانی و پنج طرح ملی را در سال تحصیلی 94 و 95 تدارک و برنامه ریزی کرده ایم که طرح استانی سبای مهر یکی از این طرح ها است که با همکاری اداره اموزش و پرورش ناحیه هفت مشهد برگزار می شود.

 مدیر اموزش و پرورش ناحیه7 مشهد  نیز در این مراسم  با بیان اینکه بودن در کنار دانش آموزان موجبات خوشحالی ما را فراهم می کند اظهار داشت: هدف آموزش و پرورش، آموزش تمام  ساحتی است و هدف از برگزاری این برنامه  نیز برای تحقق همین مهم است و امیدواریم دانش آموزان ما بتوانند  بهترین رشد را در ابعاد مختلف چون دینی، آموزشی، سلامت و تربیت بدنی داشته باشند و همچنین در رابطه با کار افرینی و مباحث مربوط به فناوری هم رشد کافی را به دست آورند.

 

به اشتراک بگذارید :