18 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۰۱ ۰۹:۲۲:۴۸
کد مطلب:  llsvfILJ
مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین:
مدرسه انرژی اتمی در قزوین راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: با همکاری شهرداری قزوین و اختصاص سه هزار مترمربع زمینه مقدمات راه اندازی مدرسه انرژی اتمی در قزوین فراهم می شود.

اولین جلسه شورای آموزش و پرورش در سال جاری سه شنبه شب با حضور فریدون همتی استاندار، منوچهر حبیبی معاون عمرانی، بهمن طاهرخانی منتخب مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی در اردوگاه شهید بابایی یانس آباد قزوین برگزار شد.

سالار قاسمی در این جلسه اظهارداشت: به مناسبت گرامیداشت هفته معلم برنامه های متنوعی پیش بینی شده که پیاده روی فرهنگیان، حضور در نماز جمعه، سخنرانی مدیران در پیش ازخطبه های نماز جمعه، دیدار با امام جمعه و استاندار، نواخته شدن زنگ سپاس از معلم، غبارروبی مزار شهدا و تجلیل از خانواده شهدای فرهنگی از جمله این برنامه هاست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بیان کرد: برپایی نمایشگاه مشاغل و معرفی آنها به دانش آموزان، تجلیل از معلمان نمونه، رونمایی از سند اهداف عملکرد شاخص های اصلی سال ۹۵، حرکت در تحقق اقتصاد مقاومتی، یادواره ۵۸ شهید فرهنگی، همایش تجلیل از فرهنگیان باسابقه، تقدیر از معلمان نمونه کشوری، همایش ۱۰۰۰ معلم نمونه و گردهمایی سه هزار نفره معلمان در این هفته انجام می شود.

قاسمی گفت: امیدواریم با مشارکت دستگاههای اجرایی و رسانه ها فضای تجلیل و تکریم معلمان بخوبی در استان فراهم شود تا همه در برابر معلمان احساس وظیفه کنند و تقدیر از آنها را به هر نحوی در برنامه های خود قرار دهند تا جایگاه این افراد شایسته در جامعه تقویت شود.

مدرسه انرژی اتمی در قزوین دایر می شود

قاسمی اظهارداشت: با موافقت دکتر صالحی و همکاری شهرداری در اهداء زمین قرار است مدرسه انرژی اتمی در قزوین دایر شود که در این راستا سه هزار مترمربع زمین از سوی شهرداری اهداء خواهد شد تا شاهد این اتفاق مبارک در استان باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یادآورشد: از استاندار محترم درخواست می کنیم برای کمک به معیشت و امور رفاهی معلمان زمینه ایجاد شهرک مسکونی فرهنگیان را فراهم کنند تا بخشی از مشکلات این گروه را با تامین سرپناه برطرف کنیم.

تجهیز و نوسازی اردوگاه شهید بابایی تسریع شود

قاسمی در خصوص اردوگاه بزرگ شهید بابایی یانس آباد نیز گفت: این اردوگاه با داشتن ۱۲۱ هکتار مساحت یکی از بزرگترین اردوگاههای کشور است که در صورت تامین اعتبار لازم و نوسازی واحدهای اقامتی می تواند برای برگزاری اردوهای کشوری در اختیار دانش آموزان قرار گیرد.

وی افزود: داشتن فضای سبز مناسب، بیش از ۵۰ سوئیت مسکونی ۱۱۰ متری، بازیگاه و چشم اندازهای طبیعی و آبشار زیبا در صورت بازسازی بهترین مکان برای اردوهای دانش آموزی و آموختن مهارتهای زندگی است و در تامین اوقات فرحبخش برای فراغت نیز بسیار موثر است.

قاسمی گفت: موافقت شده ۱۱ میلیارد تومان از اعتبارات ملی برای نوسازی این اردوگاه اختصاص یابد و امسال نیز یک میلیارد تومان برای تداوم عملیات نگهداری و عملیات عمرانی پیش بینی شده که امیدواریم با پیگیری استانی بتوانیم آن را دریافت و برای آماده شدن اردوگاه هزینه کنیم.

دانشگاه فرهنگیان در قزوین ساخته می شود

وی از ساخت دانشگاه فرهنگیان در استان نیز خبرداد و اظهارداشت: با موافقت وزارت آموزش و پرورش قرار است ۸ دانشگاه در کشور ساخته شود که یک مورد آن در قزوین است.

قاسمی تصریح کرد: با اختصاص ۵ هکتار زمین در شهرک مهرگان کلنگ این دانشگاه بزودی به زمین زده خواهد شد اما برای این مجموعه حدود ۳۰ هکتار زمین نیاز داریم که امیدواریم حداقل ۱۵ هکتار زمین دیگر برای این دانشگاه تامین شود.

به اشتراک بگذارید :